fot. Jumbo-Visma

Drużyna Jumbo-Visma wygrywa zarówno we Włoszech, jak i we Francji. Mike Teunissen wygrał szósty i zarazem ostatni etap oraz klasyfikację generalną wyścigu 4 Jours de Dunkerque. 

Na zakończenie wyścigu Cztery Dni Dunkierki kolarze mieli do pokonania liczący 187,3 km etap z Roubaix do Dunkierki. Profil był płaski.

W ucieczkę dnia zabrało się tylko dwóch zawodników: Frederik Frison (Lotto-Soudal) oraz Elmar Reinders (Roompot-Charles).

66 km przed metą do prowadzącego duetu dołączyło czterech innych zawodników: Combaud, Ligthart, Leroux oraz Robeet. Pomimo wzmocnienia sił 25 km przed metą przewaga uciekinierów zmalała do około minuty.

Najdłużej z harcowników utrzymał się Reinders, ale ostatecznie doszło do finiszu peletonu, w którym po raz kolejny najszybszy był Mike Teunissen.

Wyniki ostatniego etapu: 

1 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 20 30 4:21:42
2 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 10 18 ,,
3 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 5 12 ,,
4 SARREAU Marc Groupama – FDJ 7 ,,
5 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 4 ,,
6 WOUTERS Enzo Lotto Soudal 3 ,,
7 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 2 ,,
8 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 1 ,,
9 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
10 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
11 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
12 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
13 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
14 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
15 JANS Roy Corendon – Circus ,,
16 LEYSEN Senne Roompot – Charles ,,
17 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise ,,
18 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
19 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise ,,
20 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
21 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
22 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
23 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team ,,
24 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma ,,
25 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team ,,
26 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
27 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias ,,
28 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
29 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
30 RICKAERT Jonas Corendon – Circus ,,
31 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
32 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,
33 GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
34 DE BONDT Dries Corendon – Circus ,,
35 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence 0:09
36 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy ,,
37 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
38 GENIETS Kevin Groupama – FDJ 0:13
39 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 0:15
40 MERTZ Rémy Lotto Soudal ,,
41 JENSEN August Israel Cycling Academy ,,
42 DEWULF Stan Lotto Soudal 0:20
43 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
44 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 0:25
45 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise ,,
46 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
47 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie ,,
48 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
49 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias ,,
50 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
51 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 0:29
52 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 0:38
53 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team ,,
54 VAN DER POEL David Corendon – Circus 0:42
55 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic 0:57
56 HOELGAARD Daniel Groupama – FDJ 1:21
57 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
58 REINDERS Elmar Roompot – Charles 1:34
59 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 1:49
60 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
61 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 2:00
62 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
63 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
64 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 2:17
65 CARISEY Clément Israel Cycling Academy ,,
66 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles ,,
67 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
68 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles ,,
69 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles ,,
70 DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
71 JAKIN Alo St Michel – Auber93 ,,
72 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma ,,
73 SELLIER Simon Team Total Direct Energie ,,
74 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma ,,
75 HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
76 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias ,,
77 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels ,,
78 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus ,,
79 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team ,,
80 CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
81 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ 2:40
82 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 3:37
83 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 6:17
84 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence 7:57
85 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 10:18
86 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma ,,
DNF SÁEZ Héctor Euskadi Basque Country – Murias
DNF MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
DNF VENTURINI Clément AG2R La Mondiale ,,
DNF MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise ,,
DNF BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF FRISON Frederik Lotto Soudal ,,
DNF RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
DNF GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
DNF ERMENAULT Corentin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
DNF VAN GENECHTEN Jonas Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF VAUGRENARD Benoît Groupama – FDJ ,,
DNF CAM Maxime Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ ,,
DNF VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
DNS DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

Ostateczna klasyfikacja generalna:

1 1 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 200 150 25:37:41
2 2 JANSEN Amund Grøndahl Team Jumbo-Visma 150 110 0:24
3 3 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal 125 90 0:32
4 4 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie 100 80 0:36
5 5 VAN ASBROECK Tom Israel Cycling Academy 85 70 0:39
6 6 DE GENDT Aimé Wanty – Gobert Cycling Team 70 60 0:42
7 7 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic 60 55 0:45
8 8 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 50 50 ,,
9 9 ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 40 45 0:54
10 10 BACKAERT Frederik Wanty – Gobert Cycling Team 35 40 1:02
11 11 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 30 36 1:08
12 12 PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles 25 32 1:15
13 15 ▲2 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence 20 28 1:17
14 14 DE BONDT Dries Corendon – Circus 15 24 1:18
15 17 ▲2 BARTHE Cyril Euskadi Basque Country – Murias 10 20 1:23
16 18 ▲2 DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise 5 16 ,,
17 19 ▲2 NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles 5 14 1:28
18 16 ▼2 LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 5 12 1:46
19 24 ▲5 JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale 5 10 1:47
20 25 ▲5 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 5 8 ,,
21 22 ▲1 GENIETS Kevin Groupama – FDJ 5 6 1:49
22 20 ▼2 DEWULF Stan Lotto Soudal 5 4 1:53
23 23 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 5 3 2:07
24 26 ▲2 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 5 2 2:24
25 27 ▲2 ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 5 1 2:36
26 30 ▲4 MERTZ Rémy Lotto Soudal 5 3:18
27 35 ▲8 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 5 3:33
28 33 ▲5 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence 5 3:35
29 31 ▲2 VAN POUCKE Aaron Sport Vlaanderen – Baloise 5 3:43
30 21 ▼9 JAKIN Alo St Michel – Auber93 5 3:51
31 28 ▼3 JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic 3 4:48
32 32 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 3 5:06
33 38 ▲5 RICKAERT Jonas Corendon – Circus 3 5:14
34 37 ▲3 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 3 5:50
35 34 ▼1 DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ 3 6:12
36 39 ▲3 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 3 7:00
37 40 ▲3 MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 3 7:29
38 42 ▲4 LEYSEN Senne Roompot – Charles 3 8:00
39 43 ▲4 GREIPEL André Team Arkéa Samsic 3 ,,
40 44 ▲4 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 3 8:52
41 41 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma 9:43
42 45 ▲3 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 9:49
43 47 ▲4 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 9:59
44 49 ▲5 SARREAU Marc Groupama – FDJ 10:05
45 52 ▲7 DUPONT Timothy Wanty – Gobert Cycling Team 10:34
46 48 ▲2 VAN DER POEL David Corendon – Circus 10:41
47 51 ▲4 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 10:51
48 57 ▲9 JENSEN August Israel Cycling Academy 11:35
49 54 ▲5 REINDERS Elmar Roompot – Charles 12:09
50 50 IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 12:15
51 53 ▲2 COURTEILLE Arnaud Vital Concept – B&B Hotels 12:55
52 55 ▲3 HANSEN Lasse Norman Corendon – Circus 13:02
53 56 ▲3 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 13:14
54 62 ▲8 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 13:33
55 59 ▲4 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie 14:23
56 63 ▲7 GROENEWEGEN Dylan Team Jumbo-Visma 15:02
57 66 ▲9 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 15:44
58 70 ▲12 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 15:56
59 69 ▲10 DELAGE Mickaël Groupama – FDJ 16:16
60 61 ▲1 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 16:34
61 46 ▼15 KASPERKIEWICZ Przemysław Delko Marseille Provence 17:41
62 64 ▲2 VAN STAEYEN Michael Roompot – Charles 17:55
63 67 ▲4 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Gobert Cycling Team 18:01
64 77 ▲13 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team 18:03
65 74 ▲9 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias 18:55
66 80 ▲14 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 19:01
67 60 ▼7 TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles 19:07
68 76 ▲8 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles 19:38
69 78 ▲9 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 20:58
70 84 ▲14 VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles 22:17
71 86 ▲15 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 24:28
72 87 ▲15 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 25:18
73 88 ▲15 HUREL Tony St Michel – Auber93 25:31
74 90 ▲16 HOELGAARD Daniel Groupama – FDJ 25:49
75 89 ▲14 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 26:10
76 72 ▼4 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma 26:34
77 93 ▲16 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 28:12
78 92 ▲14 CARISEY Clément Israel Cycling Academy 28:15
79 94 ▲15 JANS Roy Corendon – Circus 28:32
80 95 ▲15 VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits 30:08
81 97 ▲16 WELTEN Bram Team Arkéa Samsic 30:26
82 99 ▲17 WOUTERS Enzo Lotto Soudal 31:18
83 101 ▲18 VIEJO José Daniel Euskadi Basque Country – Murias 33:22
84 100 ▲16 DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 34:23
85 98 ▲13 VAN TRIJP Maarten Corendon – Circus 40:28
86 102 ▲16 SELLIER Simon Team Total Direct Energie 41:08