fot. Giro d'Italia

Jak dotychczas nikt nie jest w stanie pokonać Primoža Rogliča (Jumbo-Visma) na etapach jazdy na czas. Słoweniec w znakomitym stylu wygrał dziewiąty etap, powiększając przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Valerio Conti (UAE Team Emirates) pozostał liderem klasyfikacji generalnej, zaś Rafał Majka (BORA-hansgrohe) był 14. 

W ramach dziewiątego etapu wyścigu Giro d’Italia kolarze zmagali się z prawie 35-kilometrową jazdą indywidualną na czas z Riccione do San Marino. Na metę prowadził 12-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 4,5%. Pełną zapowiedź etapu można przeczytać tutaj.

Pomimo że specjaliści od jazdy indywidualnej na czas raczej nie mogli liczyć na etapowe zwycięstwo, to pierwszy dobry czas ustanowił mistrz świata w tej specjalności Victor Campenaerts – 52:03. We wcześniejszej fazie rywalizacji dobre czasy wykręcili również kolarze, którzy dobrze radzą sobie w terenie górskim – m.in. Chad Haga (Team Sunweb) i Scott Davies (Dimension Davies).

Razem na trasie znajdowali się trzej wielcy faworyci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej – Primoz Roglic, Simon Yates i Vincenzo Nibali oraz Rafał Majka. Na pierwszych dwóch punktach pomiaru czasu, czyli po płaskim odcinku trasy, o kilkadziesiąt sekund lepiej wypadali rywale Polaka. Dla przykładu na drugim punkcie pomiaru czasu “Zgred” był wolniejszy od “Rekina z Messyny” o 52 sekundy. Na finałowym podjeździe uzyskał on zaś siódmy rezultat.

Zanim jednak “wielcy” ukończyli rywalizację, do mety dojechał Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Holender dołączył do grona górali, którzy dobrze poradzili sobie z zaproponowaną dziś kolarzom trasą, przejeżdżając ją w czasie 52:52.

Rafał Majka zaś zatrzymał zegar na czasie 53:56, co na mecie dało mu jedenaste miejsce – minutę i 53 sekundy za Campenaertsem. Niedługo później okazało się, że sporo do Majki stracił Simon Yates, bowiem Brytyjczyk był wolniejszy od etapowego zwycięzcy i jednocześnie swojego wielkiego rywala Primoža Rogliča o 3 minuty i 11 sekund.

W porównaniu do Roglica dobrze zaprezentował się Vincenzo Nibali, który zminimalizował straty do minuty i 5 sekund.

Kamil Gradek pokonał trasę w czasie 59:07, Paweł Poljański w ciągu 59 minut, zaś Łukasz Owsian w czasie 56:26.

Wyniki dziewiątego etapu: 

1 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 100 80 40257 51:52
2 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 40 50 40115 0:11
3 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 20 35 39496 1:00
4 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 12 25 39433 1:05
5 KANGERT Tanel EF Education First 4 18 39371 1:10
6 HAGA Chad Team Sunweb 15 39322 1:14
7 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 12 39297 1:16
8 CARTHY Hugh EF Education First 10 39126 1:30
9 BILBAO Pello Astana Pro Team 8 38967 1:43
10 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 6 38859 1:52
11 CARAPAZ Richard Movistar Team 5 38822 1:55
12 POLANC Jan UAE-Team Emirates 4 38822 ,,
13 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin 3 38810 1:56
14 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 2 38714 2:04
15 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 1 38667 2:08
16 DE LA PARTE Víctor CCC Team 38524 2:20
17 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 38488 2:23
18 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 38382 2:32
19 DAVIES Scott Team Dimension Data 38324 2:37
20 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team 38300 2:39
21 CARUSO Damiano Bahrain Merida 38289 2:40
22 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 38242 2:44
23 AMADOR Andrey Movistar Team 38218 2:46
24 SIVAKOV Pavel Team INEOS 38207 2:47
25 GEOGHEGAN HART Tao Team INEOS 38183 2:49
26 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 38149 2:52
27 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 38102 2:56
28 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 38091 2:57
29 LANDA Mikel Movistar Team 38021 3:03
30 CATALDO Dario Astana Pro Team 37952 3:09
31 YATES Simon Mitchelton-Scott 37929 3:11
32 DOMBROWSKI Joe EF Education First 37929 ,,
33 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 37895 3:14
34 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 37815 3:21
35 HAMILTON Chris Team Sunweb 37746 3:27
36 KNOX James Deceuninck – Quick Step 37712 3:30
37 VERVAEKE Louis Team Sunweb 37678 3:33
38 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 37667 3:34
39 ZEITS Andrey Astana Pro Team 37656 3:35
40 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott 37633 3:37
41 OOMEN Sam Team Sunweb 37610 3:39
42 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 37543 3:45
43 PETERS Nans AG2R La Mondiale 37531 3:46
44 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 37520 3:47
45 BAKELANTS Jan Team Sunweb 37498 3:49
46 ANTUNES Amaro CCC Team 37442 3:54
47 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 37419 3:56
48 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 37364 4:01
49 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 37364 ,,
50 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 37297 4:07
51 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 37142 4:21
52 HINDLEY Jai Team Sunweb 37131 4:22
53 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 37098 4:25
54 DUNBAR Eddie Team INEOS 37054 4:29
55 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 37032 4:31
56 OWSIAN Łukasz CCC Team 36999 4:34
57 ROJAS José Joaquín Movistar Team 36988 4:35
58 WYSS Danilo Team Dimension Data 36934 4:40
59 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 36890 4:44
60 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 36890 ,,
61 MAS Lluís Movistar Team 36858 4:47
62 CONCI Nicola Trek – Segafredo 36771 4:55
63 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 36750 4:57
64 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 36739 4:58
65 VENTOSO Francisco José CCC Team 36707 5:01
66 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 36567 5:14
67 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 36525 5:18
68 BROWN Nathan EF Education First 36493 5:21
69 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 36482 5:22
70 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 36472 5:23
71 SOSA Iván Ramiro Team INEOS 36408 5:29
72 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 36387 5:31
73 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 36387 ,,
74 VILLELLA Davide Astana Pro Team 36366 5:33
75 BAUER Jack Mitchelton-Scott 36355 5:34
76 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 36313 5:38
77 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 36260 5:43
78 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 36250 5:44
79 CARRETERO Héctor Movistar Team 36198 5:49
80 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 36198 ,,
81 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 36156 5:53
82 ČERNÝ Josef CCC Team 36156 ,,
83 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 36145 5:54
84 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 36145 ,,
85 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 36125 5:56
86 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 36114 5:57
87 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 36083 6:00
88 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott 36062 6:02
89 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 36041 6:04
90 KNEES Christian Team INEOS 36010 6:07
91 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS 36010 ,,
92 NIBALI Antonio Bahrain Merida 36010 ,,
93 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 36010 ,,
94 STRAKHOV Dmitry Team Katusha Alpecin 36000 6:08
95 BOLE Grega Bahrain Merida 35876 6:20
96 HENAO Sebastián Team INEOS 35866 6:21
97 BOARO Manuele Astana Pro Team 35815 6:26
98 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 35794 6:28
99 BATTAGLIN Enrico Team Katusha Alpecin 35794 ,,
100 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 35764 6:31
101 GAROSIO Andrea Bahrain Merida 35723 6:35
102 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 35713 6:36
103 NIV Guy Israel Cycling Academy 35713 ,,
104 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 35692 6:38
105 HIRT Jan Astana Pro Team 35682 6:39
106 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin 35662 6:41
107 HANSEN Adam Lotto Soudal 35652 6:42
108 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 35642 6:43
109 GOGL Michael Trek – Segafredo 35631 6:44
110 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 35621 6:45
111 BENNETT Sean EF Education First 35601 6:47
112 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 35601 ,,
113 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 35561 6:51
114 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 35561 ,,
115 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 35551 6:52
116 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 35490 6:58
117 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 35490 ,,
118 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 35480 6:59
119 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 35420 7:05
120 BIDARD François AG2R La Mondiale 35420 ,,
121 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 35420 ,,
122 SENNI Manuel Bardiani – CSF 35400 7:07
123 PUCCIO Salvatore Team INEOS 35400 ,,
124 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 35390 7:08
125 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 35390 ,,
126 GRADEK Kamil CCC Team 35320 7:15
127 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 35300 7:17
128 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 35250 7:22
129 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 35250 ,,
130 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 35241 7:23
131 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 35231 7:24
132 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 35231 ,,
133 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 35211 7:26
134 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 35171 7:30
135 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 35161 7:31
136 BAGIOLI Nicola Nippo Vini Fantini Faizanè 35122 7:35
137 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 35112 7:36
138 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè 35073 7:40
139 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 35043 7:43
140 DENZ Nico AG2R La Mondiale 35034 7:44
141 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 34975 7:50
142 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 34887 7:59
143 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 34848 8:03
144 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 34839 8:04
145 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 34810 8:07
146 COVILI Luca Bardiani – CSF 34790 8:09
147 SIMION Paolo Bardiani – CSF 34790 ,,
148 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 34742 8:14
149 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 34732 8:15
150 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 34723 8:16
151 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 34704 8:18
152 CLARKE Will Trek – Segafredo 34646 8:24
153 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha Alpecin 34598 8:29
154 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 34589 8:30
155 RENSHAW Mark Team Dimension Data 34570 8:32
156 EWAN Caleb Lotto Soudal 34474 8:42
157 PEDRERO Antonio Movistar Team 34474 ,,
158 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 34408 8:49
159 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 34099 9:22
160 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 33896 9:44
161 HALLER Marco Team Katusha Alpecin 33328 10:47
162 KLUGE Roger Lotto Soudal 32856 11:41
163 MARECZKO Jakub CCC Team 32140 13:06
DNS ORSINI Umberto Bardiani – CSF

Klasyfikacja generalna po dziewiątym etapie:

1 1 CONTI Valerio UAE-Team Emirates 20 36:08:32
2 12 ▲10 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 1:50
3 4 ▲1 PETERS Nans AG2R La Mondiale 2:21
4 2 ▼2 ROJAS José Joaquín Movistar Team 2:33
5 7 ▲2 MASNADA Fausto Androni Giocattoli – Sidermec 2:36
6 9 ▲3 AMADOR Andrey Movistar Team 2:39
7 6 ▼1 ANTUNES Amaro CCC Team 3:05
8 5 ▼3 MADOUAS Valentin Groupama – FDJ 3:27
9 3 ▼6 CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 3:30
10 11 ▲1 BILBAO Pello Astana Pro Team 3:32
11 16 ▲5 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida 3:34
12 20 ▲8 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo 3:45
13 8 ▼5 SERRY Pieter Deceuninck – Quick Step 3:47
14 21 ▲7 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 4:08
15 19 ▲4 CATTANEO Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 4:34
16 23 ▲7 CARTHY Hugh EF Education First 4:36
17 13 ▼4 FORMOLO Davide BORA – hansgrohe 4:42
18 18 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 4:43
19 10 ▼9 OOMEN Sam Team Sunweb 5:02
20 25 ▲5 CARAPAZ Richard Movistar Team 5:06
21 22 ▲1 DE LA PARTE Víctor CCC Team 5:20
22 27 ▲5 ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin 5:22
23 28 ▲5 POLANC Jan UAE-Team Emirates 5:24
24 15 ▼9 YATES Simon Mitchelton-Scott 5:36
25 34 ▲9 KANGERT Tanel EF Education First 5:51
26 26 SIVAKOV Pavel Team INEOS 6:01
27 17 ▼10 LÓPEZ Miguel Ángel Astana Pro Team 6:19
28 24 ▼4 CHAVES Esteban Mitchelton-Scott 6:20
29 14 ▼15 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale 6:21
30 29 ▼1 LANDA Mikel Movistar Team 6:42
31 32 ▲1 GEOGHEGAN HART Tao Team INEOS 6:58
32 36 ▲4 O’CONNOR Ben Team Dimension Data 7:12
33 33 DOMBROWSKI Joe EF Education First 7:29
34 31 ▼3 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 8:11
35 30 ▼5 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 8:58
36 39 ▲3 CATALDO Dario Astana Pro Team 9:43
37 38 ▲1 GASPAROTTO Enrico Team Dimension Data 10:00
38 37 ▼1 VILLELLA Davide Astana Pro Team 10:37
39 35 ▼4 CAPECCHI Eros Deceuninck – Quick Step 10:44
40 40 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 11:09
41 42 ▲1 BAKELANTS Jan Team Sunweb 11:22
42 44 ▲2 VERVAEKE Louis Team Sunweb 11:30
43 41 ▼2 WARBASSE Larry AG2R La Mondiale 12:26
44 43 ▼1 MCCARTHY Jay BORA – hansgrohe 12:54
45 46 ▲1 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 13:28
46 57 ▲11 ULISSI Diego UAE-Team Emirates 14:42
47 45 ▼2 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal 15:07
48 47 ▼1 VENDRAME Andrea Androni Giocattoli – Sidermec 15:34
49 52 ▲3 DUNBAR Eddie Team INEOS 16:01
50 48 ▼2 CICCONE Giulio Trek – Segafredo 16:11
51 58 ▲7 ZEITS Andrey Astana Pro Team 16:28
52 62 ▲10 IZAGIRRE Ion Astana Pro Team 16:30
53 54 ▲1 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 16:42
54 50 ▼4 HENAO Sebastián Team INEOS 16:45
55 56 ▲1 HINDLEY Jai Team Sunweb 16:46
56 64 ▲8 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida 17:21
57 61 ▲4 BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo 17:29
58 49 ▼9 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 17:49
59 53 ▼6 GIBBONS Ryan Team Dimension Data 17:50
60 55 ▼5 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 18:04
61 51 ▼10 HAMILTON Lucas Mitchelton-Scott 18:43
62 60 ▼2 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 18:46
63 65 ▲2 OWSIAN Łukasz CCC Team 19:18
64 59 ▼5 BIDARD François AG2R La Mondiale 20:12
65 63 ▼2 BATTAGLIN Enrico Team Katusha Alpecin 20:25
66 70 ▲4 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 21:16
67 73 ▲6 HAMILTON Chris Team Sunweb 21:50
68 66 ▼2 HIRT Jan Astana Pro Team 22:17
69 74 ▲5 JUUL-JENSEN Christopher Mitchelton-Scott 22:19
70 67 ▼3 HANSEN Adam Lotto Soudal 22:29
71 69 ▼2 NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS 23:17
72 71 ▼1 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin 24:17
73 72 ▼1 BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
74 68 ▼6 MARTENS Paul Team Jumbo-Visma 24:25
75 77 ▲2 BOUWMAN Koen Team Jumbo-Visma 25:17
76 76 ROTA Lorenzo Bardiani – CSF 25:46
77 78 ▲1 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 26:08
78 79 ▲1 SOSA Iván Ramiro Team INEOS 26:12
79 75 ▼4 SANTAROMITA Ivan Nippo Vini Fantini Faizanè 26:28
80 80 NIBALI Antonio Bahrain Merida 27:13
81 86 ▲5 TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma 28:14
82 87 ▲5 CONCI Nicola Trek – Segafredo 28:25
83 93 ▲10 CARUSO Damiano Bahrain Merida 28:32
84 81 ▼3 POLJAŃSKI Paweł BORA – hansgrohe 29:18
85 83 ▼2 SENNI Manuel Bardiani – CSF 29:49
86 85 ▼1 PUCCIO Salvatore Team INEOS 29:59
87 88 ▲1 GAROSIO Andrea Bahrain Merida 30:11
88 82 ▼6 BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 30:18
89 84 ▼5 MARCATO Marco UAE-Team Emirates 31:05
90 89 ▼1 CANOLA Marco Nippo Vini Fantini Faizanè 31:21
91 90 ▼1 SABATINI Fabio Deceuninck – Quick Step 31:38
92 92 BAGIOLI Nicola Nippo Vini Fantini Faizanè 32:51
93 103 ▲10 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 33:14
94 91 ▼3 PEDRERO Antonio Movistar Team 33:53
95 97 ▲2 BOARO Manuele Astana Pro Team ,,
96 98 ▲2 WYSS Danilo Team Dimension Data 33:55
97 96 ▼1 AGNOLI Valerio Bahrain Merida 34:01
98 94 ▼4 GHEBREIGZABHIER Amanuel Team Dimension Data 34:09
99 101 ▲2 BROWN Nathan EF Education First 35:35
100 99 ▼1 KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 36:20
101 104 ▲3 CAICEDO Jonathan Klever EF Education First 36:46
102 110 ▲8 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 36:59
103 95 ▼8 HALLER Marco Team Katusha Alpecin 37:39
104 108 ▲4 VENTOSO Francisco José CCC Team 37:43
105 100 ▼5 DE BUYST Jasper Lotto Soudal 38:17
106 106 KNEES Christian Team INEOS 38:18
107 102 ▼5 KUZNETSOV Viacheslav Team Katusha Alpecin 39:03
108 107 ▼1 GOGL Michael Trek – Segafredo 39:25
109 109 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 40:00
110 105 ▼5 COVILI Luca Bardiani – CSF 40:11
111 116 ▲5 NEILANDS Krists Israel Cycling Academy 41:02
112 112 FLOREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec 41:47
113 113 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 42:58
114 111 ▼3 BARBIN Enrico Bardiani – CSF 43:35
115 117 ▲2 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 44:12
116 128 ▲12 HAGA Chad Team Sunweb 44:13
117 115 ▼2 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 44:24
118 118 NIV Guy Israel Cycling Academy 45:30
119 114 ▼5 EWAN Caleb Lotto Soudal 45:57
120 119 ▼1 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma 47:10
121 121 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 47:22
122 123 ▲1 CIMOLAI Davide Israel Cycling Academy 47:24
123 122 ▼1 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 47:26
124 120 ▼4 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 48:24
125 124 ▼1 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe 48:27
126 125 ▼1 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 48:33
127 127 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 49:03
128 126 ▼2 BENNETT Sean EF Education First 49:46
129 130 ▲1 BOLE Grega Bahrain Merida 51:49
130 129 ▼1 CONSONNI Simone UAE-Team Emirates 52:10
131 131 MAESTRI Mirco Bardiani – CSF 54:26
132 135 ▲3 CAMPENAERTS Victor Lotto Soudal 54:32
133 132 ▼1 NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data 58:34
134 134 MAS Lluís Movistar Team 58:49
135 138 ▲3 ČERNÝ Josef CCC Team 1:01:04
136 133 ▼3 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ 1:01:16
137 136 ▼1 BOIVIN Guillaume Israel Cycling Academy 1:02:40
138 139 ▲1 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 1:03:15
139 141 ▲2 CARRETERO Héctor Movistar Team 1:03:29
140 142 ▲2 BAUER Jack Mitchelton-Scott 1:03:34
141 145 ▲4 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 1:04:10
142 143 ▲1 HONORÉ Mikkel Frølich Deceuninck – Quick Step 1:05:04
143 147 ▲4 KNOX James Deceuninck – Quick Step 1:05:49
144 137 ▼7 KLUGE Roger Lotto Soudal 1:06:33
145 144 ▼1 LEEZER Tom Team Jumbo-Visma 1:07:29
146 146 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 1:09:14
147 148 ▲1 LOBATO Juan José Nippo Vini Fantini Faizanè 1:13:35
148 149 ▲1 IRIZAR Markel Trek – Segafredo 1:13:57
149 153 ▲4 DAVIES Scott Team Dimension Data 1:16:03
150 150 DUNNE Conor Israel Cycling Academy 1:16:48
151 151 LONARDI Giovanni Nippo Vini Fantini Faizanè 1:17:43
152 154 ▲2 STRAKHOV Dmitry Team Katusha Alpecin 1:19:38
153 152 ▼1 GRADEK Kamil CCC Team 1:20:28
154 155 ▲1 CIMA Damiano Nippo Vini Fantini Faizanè 1:20:56
155 157 ▲2 SIMION Paolo Bardiani – CSF 1:23:00
156 156 SCOTSON Miles Groupama – FDJ 1:23:27
157 158 ▲1 RENSHAW Mark Team Dimension Data 1:24:34
158 159 ▲1 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 1:25:03
159 161 ▲2 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 1:29:51
160 162 ▲2 CLARKE Will Trek – Segafredo 1:31:28
161 160 ▼1 MARECZKO Jakub CCC Team 1:31:57
162 163 ▲1 HATSUYAMA Sho Nippo Vini Fantini Faizanè 1:33:09
163 164 ▲1 DENZ Nico AG2R La Mondiale 1:35:37