Przyszedł czas na drugą odsłonę ardeńskiego tryptyku. Tym razem kolarze staną na starcie La Fleche Wallone. Wśród kolarzy nie zabraknie największych gwiazd peletonu.
La Fleche Wallone, czyli ostatnie przygotowanie przed „La Doyenne” lub wojna na Mur de Huy. Podobnie jak w poprzednich latach, na starcie belgijskiego klasyku nie zabraknie wielkich nazwisk. Poznaliśmy bowiem oficjalną listę startową środowej imprezy.
Tytułu zdobytego przed rokiem bronić będzie Julian Alaphilippe, który wciąż jest w więcej niż znakomitej dyspozycji. Francuz pokazał to podczas Amstel Gold Race, gdzie jednak w końcówce dał się objechać rywalom. Jego głównym przeciwnikiem powinien być Alejandro Valverde, czyli prawdziwy król Mur de Huy.
Dla polskich kibiców najważniejszy będzie jednak start Michała Kwiatkowskiego. Zawodnik ekipy Sky spróbuje bowiem poprawić swój najlepszy rezultat, czyli trzecie miejsce na mecie w Huy. Jak wiemy po Amstel Gold Race, nogi mogą na to pozwolić.
W sumie na starcie imprezy zobaczymy czterech reprezentantów Polski. Swój udział potwierdzili bowiem Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Michał Gołaś (Sky) oraz Łukasz Owsian (CCC Team).
DECEUNINCK – QUICK-STEP | |
1 | ALAPHILIPPE Julian |
2 | CAVAGNA Rémi |
3 | DEVENYNS Dries |
4 | HONORÉ Mikkel |
5 | MAS NICOLAU Enric |
6 | SERRY Pieter |
7 | VAKOC Petr |
MOVISTAR TEAM | |
11 | VALVERDE BELMONTE Alejandro |
12 | AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey |
14 | BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto |
15 | CASTRILLO Jaime |
16 | ERVITI Imanol |
17 | VERONA QUINTANILLA Carlos |
18 | ANACONA Winner Andrew |
LOTTO SOUDAL | |
21 | VANENDERT Jelle |
22 | ARMEE Sander |
23 | LAMBRECHT Bjorg |
24 | MARCZYŃSKI Tomasz |
25 | MONFORT Maxime |
26 | VAN DER SANDE Tosh |
27 | WELLENS Tim |
MITCHELTON – SCOTT | |
31 | YATES Adam |
32 | ALBASINI Michael |
33 | GRMAY Tsgabu Gebremaryam |
34 | HOWSON Damien |
35 | IMPEY Daryl |
36 | SCHULTZ Nicholas |
37 | SMITH Dion |
TEAM SUNWEB | |
41 | MATTHEWS Michael |
42 | BAKELANTS Jan |
43 | FROHLINGER Johannes |
44 | KÄMNA Lennard |
45 | ROCHE Nicholas |
46 | STORK Florian |
47 | VERVAEKE Louis |
TREK-SEGAFREDO | |
51 | MOLLEMA Bauke |
52 | BERNARD Julien |
53 | CICCONE Giulio |
54 | CONCI Nicola |
55 | FELLINE Fabio |
56 | GOGL Michael |
57 | SKUJINS Toms |
AG2R LA MONDIALE | |
61 | BARDET Romain |
62 | CHEREL Mickaël |
63 | CHEVRIER Clement |
64 | COSNEFROY Benoit |
65 | FRANK Mathias |
66 | PARET-PEINTRE Aurélien |
67 | WARBASSE Larry |
BORA-HANSGROHE | |
71 | SAGAN Peter |
72 | BENEDETTI Cesare |
73 | FORMOLO Davide |
74 | KONRAD Patrick |
75 | MCCARTHY Jay |
76 | MÜHLBERGER Gregor |
77 | SCHACHMANN Maximilian |
TEAM SKY | |
81 | KWIATKOWSKI Michał |
82 | DE LA CRUZ MELGAREJO David |
83 | DUNBAR Eddie |
84 | GOŁAŚ Michał |
85 | POELS Wouter |
86 | ROSA Diego |
87 | VAN BAARLE Dylan |
TEAM DIMENSION DATA | |
91 | KREUZIGER Roman |
92 | GASPAROTTO Enrico |
93 | JANSE VAN RENSBURG Jacques |
94 | KING Benjamin |
95 | SLAGTER Tom Jelte |
96 | THOMSON Jay Robert |
97 | VALGREN ANDERSEN Michael |
GROUPAMA – FDJ | |
101 | GAUDU David |
102 | LUDVIGSSON Tobias |
103 | MADOUAS Valentin |
104 | MOLARD Rudy |
105 | REICHENBACH Sébastien |
106 | SEIGLE Romain |
107 | VINCENT Leo |
UAE – TEAMEMIRATES | |
111 | MARTIN Daniel |
112 | FARIA DA COSTA Rui Alberto |
113 | HENAO MONTOYA Sergio |
114 | MORI Manuele |
115 | POGACAR Tadej |
116 | SUTHERLAND Rory |
117 | ULISSI Diego |
ASTANA PRO TEAM | |
121 | FUGLSANG Jakob |
123 | FRAILE MATARRANZ Omar |
124 | IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka |
125 | LUTSENKO Alexey |
126 | SANCHEZ GIL Luis Leon |
127 | VILLELLA Davide |
128 | IZAGUIRRE INSAUSTI Ion |
TEAM KATUSHA ALPECIN | |
131 | BATTAGLIN Enrico |
132 | CRAS Steff |
133 | GONCALVES Jose |
134 | GUERREIRO Ruben |
135 | HAAS Nathan |
136 | SMIT Willie |
137 | STRAKHOV Dmitrii |
TEAM JUMBO – VISMA | |
141 | GESINK Robert |
142 | BOUWMAN Koen |
143 | DE PLUS Laurens |
145 | HOFSTEDE Lennard |
146 | LINDEMAN Bertjan |
147 | MARTENS Paul |
149 | ROOSEN Timo |
COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS | |
151 | HERRADA LOPEZ Jesús |
153 | LE TURNIER Mathias |
154 | MATE MARDONES Luis Angel |
155 | PEREZ Anthony |
156 | PERICHON Pierre-Luc |
157 | SIMON Julien |
158 | CLAEYS Dimitri |
BAHRAIN – MERIDA | |
161 | TEUNS Dylan |
162 | BOLE Grega |
165 | PIBERNIK Luka |
166 | POZZOVIVO Domenico |
167 | MOHORIC Matej |
168 | CARUSO Damiano |
169 | HAUSSLER Heinrich |
EF EDUCATION FIRST | |
171 | WOODS Michael |
172 | BENNETT Sean |
173 | BROWN Nathan |
174 | CLARKE Simon |
175 | CRADDOCK Lawson |
176 | HOWES Alex |
179 | WHELAN James |
CCC TEAM | |
181 | PAUWELS Serge |
182 | BARTA William |
183 | CERNY Josef |
184 | DE MARCHI Alessandro |
185 | KOCH Jonas |
186 | OWSIAN Łukasz |
187 | ROSSKOPF Joey |
RALLY UHC CYCLING | |
191 | MCNULTY Brandon |
192 | ANDERSON Ryan |
193 | CARPENTER Robin |
194 | DE VOS Adam |
195 | JOYCE Colin |
196 | MANNION Gavin |
197 | TUFT Svein |
SPORT VLAANDEREN-BALOISE | |
201 | VAN GESTEL Dries |
202 | DELTOMBE Kevin |
203 | PLANCKAERT Emiel |
204 | SPRENGERS Thomas |
205 | VAN GOMPEL Matthias |
206 | VAN ROOY Kenneth |
207 | VERWILST Aaron |
WANTY – GROUPE GOBERT | |
211 | MARTIN Guillaume |
212 | DE CLERCQ Bart |
213 | DEGAND Thomas |
214 | DOUBEY Fabien |
215 | EIKING Odd Christian |
216 | KREDER Wesley |
217 | MINNAARD Marco |
ISRAEL CYCLING ACADEMY | |
221 | HERMANS Ben |
222 | GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet |
223 | AVILA VANEGAS Edwin Alciviades |
226 | JENSEN August |
227 | TUREK Daniel |
228 | CARISEY Clément |
229 | SAGIV Guy |
WALLONIE-BRUXELLES | |
231 | LIETAER Eliot |
232 | ISTA Kevin |
233 | MOLLY Kenny |
234 | MORTIER Julien |
235 | PAASSCHENS Mathijs |
236 | PEYSKENS Dimitri |
237 | WIRTGEN Tom |
EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS | |
241 | RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar |
242 | BARRENETXEA URIARTE Ander |
243 | BARTHE Cyril |
244 | RODRIGUEZ RECHE Sergio |
245 | GONZALEZ Mario |
246 | IRIZAR LASKURAIN Julen |
247 | SÁEZ BENITO Hector |