Quick-Step Floors / Photo by Luc Claessen/Getty Images)

Przyszedł czas na drugą odsłonę ardeńskiego tryptyku. Tym razem kolarze staną na starcie La Fleche Wallone. Wśród kolarzy nie zabraknie największych gwiazd peletonu.

La Fleche Wallone, czyli ostatnie przygotowanie przed “La Doyenne” lub wojna na Mur de Huy. Podobnie jak w poprzednich latach, na starcie belgijskiego klasyku nie zabraknie wielkich nazwisk. Poznaliśmy bowiem oficjalną listę startową środowej imprezy.

Tytułu zdobytego przed rokiem bronić będzie Julian Alaphilippe, który wciąż jest w więcej niż znakomitej dyspozycji. Francuz pokazał to podczas Amstel Gold Race, gdzie jednak w końcówce dał się objechać rywalom. Jego głównym przeciwnikiem powinien być Alejandro Valverde, czyli prawdziwy król Mur de Huy.

Dla polskich kibiców najważniejszy będzie jednak start Michała Kwiatkowskiego. Zawodnik ekipy Sky spróbuje bowiem poprawić swój najlepszy rezultat, czyli trzecie miejsce na mecie w Huy. Jak wiemy po Amstel Gold Race, nogi mogą na to pozwolić.

W sumie na starcie imprezy zobaczymy czterech reprezentantów Polski. Swój udział potwierdzili bowiem Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Michał Gołaś (Sky) oraz Łukasz Owsian (CCC Team).

DECEUNINCK – QUICK-STEP
1 ALAPHILIPPE Julian
2 CAVAGNA Rémi
3 DEVENYNS Dries
4 HONORÉ Mikkel
5 MAS NICOLAU Enric
6 SERRY Pieter
7 VAKOC Petr
MOVISTAR TEAM
11 VALVERDE BELMONTE Alejandro
12 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey
14 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto
15 CASTRILLO Jaime
16 ERVITI Imanol
17 VERONA QUINTANILLA Carlos
18 ANACONA Winner Andrew
LOTTO SOUDAL
21 VANENDERT Jelle
22 ARMEE Sander
23 LAMBRECHT Bjorg
24 MARCZYŃSKI Tomasz
25 MONFORT Maxime
26 VAN DER SANDE Tosh
27 WELLENS Tim
MITCHELTON – SCOTT
31 YATES Adam
32 ALBASINI Michael
33 GRMAY Tsgabu Gebremaryam
34 HOWSON Damien
35 IMPEY Daryl
36 SCHULTZ Nicholas
37 SMITH Dion
TEAM SUNWEB
41 MATTHEWS Michael
42 BAKELANTS Jan
43 FROHLINGER Johannes
44 KÄMNA Lennard
45 ROCHE Nicholas
46 STORK Florian
47 VERVAEKE Louis
TREK-SEGAFREDO
51 MOLLEMA Bauke
52 BERNARD Julien
53 CICCONE Giulio
54 CONCI Nicola
55 FELLINE Fabio
56 GOGL Michael
57 SKUJINS Toms
AG2R LA MONDIALE
61 BARDET Romain
62 CHEREL Mickaël
63 CHEVRIER Clement
64 COSNEFROY Benoit
65 FRANK Mathias
66 PARET-PEINTRE Aurélien
67 WARBASSE Larry
BORA-HANSGROHE
71 SAGAN Peter
72 BENEDETTI Cesare
73 FORMOLO Davide
74 KONRAD Patrick
75 MCCARTHY Jay
76 MÜHLBERGER Gregor
77 SCHACHMANN Maximilian
TEAM SKY
81 KWIATKOWSKI Michał
82 DE LA CRUZ MELGAREJO David
83 DUNBAR Eddie
84 GOŁAŚ Michał
85 POELS Wouter
86 ROSA Diego
87 VAN BAARLE Dylan
TEAM DIMENSION DATA
91 KREUZIGER Roman
92 GASPAROTTO Enrico
93 JANSE VAN RENSBURG Jacques
94 KING Benjamin
95 SLAGTER Tom Jelte
96 THOMSON Jay Robert
97 VALGREN ANDERSEN Michael
GROUPAMA – FDJ
101 GAUDU David
102 LUDVIGSSON Tobias
103 MADOUAS Valentin
104 MOLARD Rudy
105 REICHENBACH Sébastien
106 SEIGLE Romain
107 VINCENT Leo
UAE – TEAMEMIRATES
111 MARTIN Daniel
112 FARIA DA COSTA Rui Alberto
113 HENAO MONTOYA Sergio
114 MORI Manuele
115 POGACAR Tadej
116 SUTHERLAND Rory
117 ULISSI Diego
ASTANA PRO TEAM
121 FUGLSANG Jakob
123 FRAILE MATARRANZ Omar
124 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka
125 LUTSENKO Alexey
126 SANCHEZ GIL Luis Leon
127 VILLELLA Davide
128 IZAGUIRRE INSAUSTI Ion
TEAM KATUSHA ALPECIN
131 BATTAGLIN Enrico
132 CRAS Steff
133 GONCALVES Jose
134 GUERREIRO Ruben
135 HAAS Nathan
136 SMIT Willie
137 STRAKHOV Dmitrii
TEAM JUMBO – VISMA
141 GESINK Robert
142 BOUWMAN Koen
143 DE PLUS Laurens
145 HOFSTEDE Lennard
146 LINDEMAN Bertjan
147 MARTENS Paul
149 ROOSEN Timo
COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS
151 HERRADA LOPEZ Jesús
153 LE TURNIER Mathias
154 MATE MARDONES Luis Angel
155 PEREZ Anthony
156 PERICHON Pierre-Luc
157 SIMON Julien
158 CLAEYS Dimitri
BAHRAIN – MERIDA 
161 TEUNS Dylan
162 BOLE Grega
165 PIBERNIK Luka
166 POZZOVIVO Domenico
167 MOHORIC Matej
168 CARUSO Damiano
169 HAUSSLER Heinrich
EF EDUCATION FIRST
171 WOODS Michael
172 BENNETT Sean
173 BROWN Nathan
174 CLARKE Simon
175 CRADDOCK Lawson
176 HOWES Alex
179 WHELAN James
CCC TEAM
181 PAUWELS Serge
182 BARTA William
183 CERNY Josef
184 DE MARCHI Alessandro
185 KOCH Jonas
186 OWSIAN Łukasz
187 ROSSKOPF Joey
RALLY UHC CYCLING
191 MCNULTY Brandon
192 ANDERSON Ryan
193 CARPENTER Robin
194 DE VOS Adam
195 JOYCE Colin
196 MANNION Gavin
197 TUFT Svein
SPORT VLAANDEREN-BALOISE
201 VAN GESTEL Dries
202 DELTOMBE Kevin
203 PLANCKAERT Emiel
204 SPRENGERS Thomas
205 VAN GOMPEL Matthias
206 VAN ROOY Kenneth
207 VERWILST Aaron
WANTY – GROUPE GOBERT
211 MARTIN Guillaume
212 DE CLERCQ Bart
213 DEGAND Thomas
214 DOUBEY Fabien
215 EIKING Odd Christian
216 KREDER Wesley
217 MINNAARD Marco
ISRAEL CYCLING ACADEMY
221 HERMANS Ben
222 GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet
223 AVILA VANEGAS Edwin Alciviades
226 JENSEN August
227 TUREK Daniel
228 CARISEY Clément
229 SAGIV Guy
WALLONIE-BRUXELLES
231 LIETAER Eliot
232 ISTA Kevin
233 MOLLY Kenny
234 MORTIER Julien
235 PAASSCHENS Mathijs
236 PEYSKENS Dimitri
237 WIRTGEN Tom
EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS
241 RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar
242 BARRENETXEA URIARTE Ander
243 BARTHE Cyril
244 RODRIGUEZ RECHE Sergio
245 GONZALEZ Mario
246 IRIZAR LASKURAIN Julen
247 SÁEZ BENITO Hector