fot. CCC Team

Po imponującym występie w Amstel Gold Race, Alessandro De Marchi poprowadzi ekipę CCC Team w środowym La Flèche Wallonne (24 kwietnia).

Dyrektor sportowy zespołu, Piotr Wadecki spodziewa się, że wyścig rozstrzygnie się tradycyjnie na ostatnim podjeździe pod Mur de Huy.

Rozpoczniemy zmagania z De Marchim jako naszym liderem i myślę, że z nim mamy największe szanse na dobry wynik. Widzieliśmy podczas jego ostatnich kilku występów, a w szczególności w Amstel Gold Race, że jest on w naprawdę dobrej formie i jeśli ma odpowiednie nogi to stać go na walkę o czołową dziesiątkę. Będziemy chcieli jechać aktywnie od samego startu, by mieć kogoś w ucieczce, ale decydujące będzie ostatnie wzniesienie

– wyjaśnia Wadecki.

De Marchi jest zmotywowany przed drugim wyścigiem tryptyku ardeńskiego.

Niedzielny występ pozwolił mi nabrać większej pewności siebie, choć trasa nie do końca odpowiadała mojej charakterystyce. Teraz skupiam się na La Flèche Wallonne. Amstel Gold Race pokazał, że nigdy nie wolno się poddawać. Nawet jeśli w pewnym momencie odpadniesz od grupy, to trzeba dalej walczyć i próbować wrócić do gry i dołączyć do pierwszej grupy. W środę planuję uważną jazdę, bym był w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, a na koniec dam się wszystko by postarać się o dobry wynik

– dodaje De Marchi.

Pełny skład CCC Team na wyścig La Fleche Wallone 2019: Will Barta (USA), Josef Černý (CZE), Alessandro De Marchi (ITA), Jonas Koch (GER), Łukasz Owsian (POL), Serge Pauwels (BEL), Joey Rosskopf (USA)
Dyrektorzy sportowi: Piotr Wadecki (POL), Valerio Piva (ITA)
Poprzedni artykułTour of the Alps 2019: Tao Geoghegan Hart wygrywa, Majka ósmy
Następny artykułTro-Bro Leon 2019: Andrea Vendrame najlepszy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments