fot. Tatra Cycling Events

Już w najbliższą sobotę 15 czerwca Częstochowa stanie się stolicą polskiego kolarstwa, w związku z Mistrzostwami Polski Masters i Cyklosport Częstochowa 2024 w kolarstwie szosowym oraz wyścigami dla Amatorów bez licencji.

W tę sobotę w Częstochowie każdy fan kolarstwa szosowego znajdzie coś dla siebie, a przy okazji może kibicować najlepszym i obejrzeć pasjonujące finisze na wzniesieniu Złota Góra, gdzie bezpiecznie na długiej prostej na lekkim wzniesieniu znajdzie się meta, która wyłoni zwycięzców Mistrzostw Polski i wyścigów Amatorów.

Łącznie w trakcie całego dnia odbędzie się 14 wyścigów!

Trasa wyścigów odbędzie się na około 23-kilometrowej rundzie w okolicy Częstochowy, do której po starcie przy FabryceRowerow.com będzie prowadził 7,5 kilometrowy dojazd, a po zjeździe z rundy do mety zlokalizowanej na moście Światowego Dnia Roweru w Częstochowie będziecie mieli do pokonania jeszcze ok. 6,5 km. W zależności od kategorii wiekowej będziecie mieli do pokonania 1-4 rundy. Uczestnicy wyścigu Amatorów będą rywalizować na dystansie 2 rund czyli łącznie ok. 60 km z przewyższeniem ok. 680 metrów.

Profil rundy jest mocno interwałowy z licznymi podjazdami i pięknymi widokami na wzgórza Jury Częstochowskiej z przewyższeniem ok. 290 metrów i krętymi drogami, wszystko to sprawi, że rywalizacja będzie interesująca i cały czas będzie dużo się działo na trasie.

Wyścigi będą odbywały się w 3 sesjach startowych, a po zakończeniu ostatniego wyścigu odbędzie się jedna wspólna dekoracja.

Start i nasze biuro zawodów będzie zlokalizowane na terenie Fabrykarowerow.com, gdzie zapewnimy Wam doskonałe warunki, a przy okazji będziecie mogli zapoznać się z tym wyjątkowym miejscem stworzonym z pasji do rowerów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym i najważniejszym wyścigu sezonu w Polsce!

REGULAMIN WYŚCIGÓW (ZAWIERAJĄCY M.IN. PROGRAM ZAWODÓW)

Poprzedni artykułEmanuel Buchmann złamał biodro
Następny artykułTour de France Femmes 2025: Ogłoszono miejsce startu i długość wyścigu
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi kasjo SPRADI WULKAN
Zibi kasjo SPRADI WULKAN

Wnioskuje aby był dostępny alkomat do powszechnego użytku .
Częstochowska brać kolarska jest wyjątkowa !!!!!.
Myślę że ” wieczorne kryterium ” dla wielu z nas będzie cięższe niż wyścig.
Pozdrawiam i do zobaczenia

Fan
Fan

Podobno antydopantydoping ma być, ale dla tych bez licencji też?