W niedzielę rozegrane zostały nie tylko wyścigi ze startu wspólnego elity kobiet oraz mężczyzn, ale i rywalizacja Mastersów oraz amatorów. Ci drudzy ścigali się w Żyrardowie, gdzie tamtejsze Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów zorganizowało tegoroczne Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport.

W sumie rozdanych zostało 21 kompletów medali w 4 kategoriach kobiet, 11 mężczyzn oraz 6 amatorskich (1 panie i 5 panowie). Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na rundzie o długości 31,5km, która w zależności od wieku uczestników była pokonywana od 1 do nawet 4 razy. Oto zwycięzcy:

M6+ – Ihor Smyrnov (Lawenda Plus Warszawa) – wyniki

Poprzedni artykułPierwszy taki medal Bizona z Puław – Filip Maciejuk ze srebrem Mistrzostw Polski [wywiad]
Następny artykułAlan Banaszek pojechał z głową i został nowym mistrzem Polski [wywiad]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.