fot. Bike Atelier MTB Maraton

W ten weeekend, równolegle do Mistrzostw Polski 2022 w kolarstwie szosowym dla kolarzy elity, orlików i juniorów (obu płci) rozegrano także krajowy czempionat w kategoriach Masters. W Psarach ścigano się w sobotę i niedzielę, a do rozdania było wiele tytułów mistrzowskich.

Przewrotnie zacznę podsumowywać tę imprezę nie od najmłodszych i najszybszych, ale właśnie od najstarszych – kategorie powyżej 50 roku życia rywalizowały bowiem dzień wcześniej i z pewnością było to ogromne święto dla tych zawodników. W grupie wiekowej 80 lat i więcej mistrzem Polski został Stanisław Paterka (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), zaś drugie miejsce zajął Witold Szpilczyński. Dwaj panowie stanęli na starcie z kategorią M70B – tam po wygraną sięgnął Zbigniew Bielski (GK Gryf Tczew) przed Ksawerym Leszczyńskim i swoim kolegom klubowym z Pomorza Edmundem Grabowskim.
PEŁNE WYNIKI M70B+M80

W kategorii M70A 62,6km najszybciej pokonał Jerzy Bylicki (Rawex Energy Saving), Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) i Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving).
PEŁNE WYNIKI M70A

W grupie wiekowej o pięć lat młodszej, czyli M60B na podium stanęli Henryk Krawczyk (Gwardia Katowice) przed Zbigniewem Soboniem i Lechosławem Michalakiem (Rycerze Rolanda Maciejewski Team).
PEŁNE WYNIKI M60B

Także 62,6km czekało na kategorię M60A – tam wygrał Dariusz Leduchowski przed Tadeuszem Cięcielem i Romanem Bladowskim (JF Duet Goleniów).
PEŁNE WYNIKI M60A

Z dłuższym, liczącym 93,9km dystansem zmierzyli się kolarze w kategorii M50B – tu na podium stanęli Piotr Bieliński, Jarosław Chojnacki (Elmar AGT Team) i Zbigniew Kaczała (LKS Baszta Golczewo).
PEŁNE WYNIKI M50B

Ostatnią z grup, która startowała w sobotę jest kategoria M50A – tu wygrał Dariusz Wojciechowski, a medale zdobyli także Piotr Szczepanik (CWKS Resovia Rzeszów) i Paweł Michalak (LSKK Bełchatów).
PEŁNE WYNIKI M50A

Pora zatem na niedzielę – tu z dystansem 62,6km zmierzyły się połączone kategorie K50 i K40. W tej pierwszej na podium stanęły Anna Bielińska, Katarzyna Duszyńska i Małgorzata Czerny, zaś w młodszej grupie wygrała Anna Rząskowska (Retro Stork Team) przed Olgą Łyjak (Nowatorski Klub Kolarski) i Anetą Lamik (UKKS Imielin Team).
PEŁNE WYNIKI K40+K50

Drugi wyścig pań także rozgrywany był na dystansie 62,6km, a w kategorii K30 wygrała Kamila Wójcikiewicz przed Anną Witczak i Marzeną Moniuszko. W tym samym peletonie znalazły się panie z grupy CK20, gdzie na podium stanęły Karolina Kołkowicz (TSS Coach) przed Moniką Węgrzyn i Agnieszką Mojżesz (Pressing Bike).
PEŁNE WYNIKI CK20+K30

Wróćmy zatem do panów – w M40B ścigano się na trasie liczącej 93,9km, a do ceremonii wręczenia medali wyszli Jarosław Michalec, Marek Maciejewski i Paweł Grześkowiak.
PEŁNE WYNIKI M40B

Grupę wiekową niżej, w M40A, wygrał Dominik Patrzykowski (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) przed Marcinem Mrozem i Peterem Nowackim (Ośka Warszawa).
PEŁNE WYNIKI M40A

Na kolarzy w M30 czekało aż 125,2km, a na podium stanęli Dariusz Kołakowski (TSS Coach), Jakub Szczerbiński i Grzegorz Jazurek.
PEŁNE WYNIKI M30

I last, but not least, najmłodsi z rywalizujących panów – kategoria CM20. Tu triumfatorem został Adrian Mrówka, a kolejne krążki zawisły na szyi Marcina Karbowego i Dawida Nytko (Krakowski Klub Sportowy 72D).
PEŁNE WYNIKI CM20

Rywalizowali także amatorzy – w kategorii KA2 wygrała Barbara Łysik, w KA1 cieszyć mogła się Wiktoria Faroń (pełne wyniki), triumf w MA3 odniósł Jerzy Rostek (Erkado RT Kraśnik), w MA2 pierwszy był Filip Owczarek (Giant Gliwice, pełne wyniki), a MA1 zakończyło się wygraną Przemysława Kuświka (StrefaSportu.pl, pełne wyniki).

Strona Mistrzostw Polski Masters 2022

Poprzedni artykułMalwina Mul: „Celowałam w koszulkę, ale po moim pechu zaliczam ten start na plus”
Następny artykułIsrael – Premier Tech zmienia stroje na Tour de France 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Aż wstyd coś tu wygrać jak w kategorii np pan startuje dajmy na to 10 zawodniczek. Noo jest się czym pochwalić 🙂

Milka
Milka

To przejedź pan 60 km w tempie 33 -34/h….. Powodzenia!