fot. Unbound Gravel / Dan Hughes

Dopiero co podczas Giro d’Italia pisaliśmy Państwu, że premierę miała nowa grupa osprzętu SRAM Red AXS, a tu już firma ta wprowadza na rynek „aktualizację” tego modelu? Takie wnioski można wyciągnąć obserwując zdjęcia z Unbound Gravel.

Inżynierowie SRAM najwyraźniej nie spoczywają na laurach, ponieważ dopiero co po wprowadzeniu na rynek SRAM RED AXS mogliśmy w akcji dostrzec coś, co wydaje się być pierwszą 13-biegową grupą osprzętu amerykańskiego producenta. Podczas Unbound Gravel kilku zawodników i zawodniczek korzystało z niewypuszczonej na rynek grupy sprzętowej SRAM, wyposażonej w 13 przełożeń na kasecie.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to grupa osprzętu dedykowana do roweru górskiego (biorąc pod uwagę przerzutkę montowaną bezpośrednio), ale na przerzutce widać również logo „RED”. Ponadto zastosowano nową przerzutkę i kasetę w połączeniu z niedawno wprowadzonymi na rynek manetkami zmiany biegów SRAM RED AXS.

Najbardziej oczywistym wnioskiem jest to, że jest to rozwinięcie nowej grupy osprzętu RED AXS, o tzw. linię explore. Są to części, które SRAM opracowało specjalnie dla rowerów szutrowych i zostały zaprezentowane w zeszłym roku m.in. w nowym SRAM Force AXS. Nie zmienia to jednak faktu, że wrażenie może robić fakt, że tak szybko po wprowadzeniu na rynek RED AXS mamy przed sobą potencjalną kolejną premierę. Co ciekawe SRAM dotychczas nie nadawał prototypom nazw. Podczas dotychczasowych testów, jeszcze nie wprowadzone na rynek produkty miały jedynie logo SRAM, a nie nazwy modeli. To budzi sporo niejasności, ale jedno jest pewne – amerykański producent nie próżnuje.

Poprzedni artykułJurgen Van den Broeck: „Stresu podczas Touru nie da się porównać z innym wyścigiem”
Następny artykułCo polskiemu kolarstwu dają Szkoły Mistrzostwa Sportowego? Tłumaczy Waldemar Cebula [wywiad]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pablo
Pablo

no i super SRAM 🔝 Shimano zostawione w tyle tam gdzie ich miejsce.

Tiger Bonzo
Tiger Bonzo

Teraz czekamy na grupy 14 i 15 rzędowe, a co tam. Będzie lepiej. A za jakiś czas odkryją przerzutkę przednią.