fot. Team Santic Wibatech

Prolog pod krakowską Aleję Wędrowników zainaugurował 62. edycję Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Podobnie jak przed rokiem, najlepszy okazał się Marton Dina z ATT Investments. Drugie miejsce zajął Michał Paluta, ścigający się w barwach Santic-Wibatech.

Rozpoczął się Małopolski Wyścig Górski. Tradycją polskiego wyścigu staje się prolog pod Aleję Wędrowników w Krakowie. To 1400 metrów podjazdu, składającego się z trzech części – dwóch ścianek, przedzielonych krótkim fragmentem wypłaszczenia. Na starcie stanęły między innymi 3 polskie ekipy kontynentalne – Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team i Lubelskie Perła Polski – a także wiele lokalnych zespołów znad Wisły.

Jako pierwszy na trasę ruszył Wilson Haro z ekipy Bialini Gomola, który przejechał dystans 1400 metrów w czasie 3 minut i 14 sekund. Ekwadorczyka dość szybko wyprzedził Adrian Brzózka z TTS.coach / Spica Solutions (3:05), przed którego wskoczył Patryk Gieracki. Zawodnik kontynentalnej drużyny Lubelskie Perła Polski dobrze czuje się na trasie krakowskiego prologu, o czym świadczy 7. miejsce zajęte w jego ubiegłorocznej odsłonie.

Tym razem polski zawodnik przeciął kreskę z czasem 2:57 i było wiadomo, że ponownie będzie walczył o najwyższe pozycje. Gierackiego zdołał wyprzedzić dopiero Luksemburczyk Ivan Centrone z Global 6 Cycling, który przejechał trasę niespełna sekundę szybciej. Bardzo dobrze na Alei Wędrowników spisali się także zawodnicy Santic-Wibatech – Michał Paluta objął prowadzenie z wynikiem 2:56, a w czołówce plasował się również Szymon Tracz (2:57).

Ostatecznie w prologu zwyciężył jednak Marton Dina, ubiegłoroczny triumfator. Wyprzedził on byłego mistrza Polski o sekundę i mógł cieszyć się z kolejnego triumfu w wyścigu UCI. Podium uzupełnili Michał Paluta i Ivan Centrone, a w czołowej dziesiątce uplasowali się też Szymon Tracz i Patryk Gieracki, zajmując kolejno piąte i szóste miejsce.

Nieco dalej sklasyfikowani zostali Tomasz Budziński (Mazowsze Serce Polski), Artur Sowiński (Voster ATS Team) i Piotr Pękala (Santic-Wibatech), jednak ich straty do zwycięzcy i pierwszego lidera nie są duże. Jutro pierwszy etap wyścigu, który poprowadzi z Koszyc do Myślenic i zakończy się na podjeździe pod Górę Chełm.

Wyniki prologu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułPolskie góry – zapowiedź Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2024
Następny artykułTour de Pologne Women 2024: 19 zespołów na starcie
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments