fot. Dariusz Krzywański / DkpCycling&Life

Lang Team poinformował jakie drużyny staną na starcie 2. edycji Tour de Pologne Women. W kobiecej stawce znajdzie się 19 zespołów – 3 reprezentacje narodowe oraz 16 klubów, w tym dwie ekipy z Polski. Wyścig odbędzie się na Lubelszczyźnie od 28 do 30 czerwca.

Po 8 latach przerwy wraca Tour de Pologne Women. Na dobry początek Lang Team przygotował dla kolarek 3 etapy poprowadzone w całości po terenie województwa lubelskiego. Teraz poznaliśmy listę 19 zespołów, które zmierzą się z tą trasą. Wśród nich znalazły się polskie akcenty w postaci naszej reprezentacji narodowej, a także naszych największych klubów – do walki przystąpią zarówno MAT Atom Deweloper Wrocław, jak i Toruński Klub Kolarski Pacific Nestle Fitness.

Na polskich szosach oprócz biało-czerwonych zaprezentuje się także wiele dobrych zawodniczek z zagranicy. Ciekawych składów spodziewać możemy się po takich ekipach jak UAE Development Team (możliwe wypożyczenie Dominiki Włodarczyk bądź Karoliny Kumięgi), Winspace (ekipa Karoliny Perekitko i Aureli Nerlo), VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team, Astana Dewi Women Team, Team Coop – Repsol, Lotto Dstny Ladies czy BTC City Ljubljana Zhiraf Ambedo.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z powrotu Tour de Pologne Women. Rola kobiet w kolarstwie jest niezwykle istotna. Cieszymy się z zaufania, jakie pokazały zespoły potwierdzając swoją obecność. Już wkrótce ujawnimy trasę wyścigu, aby zawodniczki mogły ją przeanalizować i odpowiednio się przygotować. Czasu jest niewiele, ale jesteśmy gotowi

— powiedział Czesław Lang przy okazji ogłoszenia zespołów.

Poprzedni artykułMałopolski Wyścig Górski 2024: Michał Paluta drugi, Marton Dina znów najlepszy w Krakowie
Następny artykułZagraniczne starty wielkich tourów. Gdzie gościły trzytygodniowe wyścigi?
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamcia
Kamcia

Kto ogląda kobiece sporty? Wyniki takie same jak u juniorów. Nie do wiary, że ktoś wyda pieniądze, żeby to zorganizować i oglądać