Lorena Wiebes wygrała trzeci i zarazem ostatni etap RideLondon Classique. Niepokonana na brytyjskich szosach Holenderka zgarnęła tym samym także klasyfikację generalną. Aktywnie pokazały się dziś Kaja Rysz oraz Marta Lach.

Na zakończenie zmagań w tegorocznej edycji RideLondon Classique na panie czekały rundy poprowadzone po ulicach Londynu. W sumie 8 okrążeń dawało sumaryczny dystans 91,2 kilometra. Zanosiło się na pojedynek sprinterski – poprzednie dwa etapy wygrała dzierżąca koszulkę liderki Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime) i można było się zastanawiać czy Holenderka zgarnie wszystkie odcinki.

Graphic for Stage 3 of the 2023 Ford RideLondon Classique

Długo nie mogła się dziś zawiązać ucieczka dnia, w następstwie czego na pierwszej lotnej premii o sekundy bonifikat powalczyły kolarki z peletonu. jedną zdobyła Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team), która dzięki temu wirtualnie awansowała na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tuż za półmetkiem na odjazd zdecydowała się Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo). Do Polki przeskoczyła później Scarlett Souren (VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team), ale duet został złapany tuż przed drugą lotną premią. Tam kolejne sekundy wywalczyła Letizia Paternoster (Liv AlUla Jayco), której dało to awans na pozycję wiceliderki całego wyścigu.

Końcówka należała już do kolarek Team SD Worx – Protime, które idealnie rozprowadziły Lorenę Wiebes. Choć z koła Holenderki próbowała wyjść m.in. Charlotte Kool (Team dsm-firmenich PostNL) to przy takim tempie 25-latki okazało się to być niemożliwe i jadąca w koszulce liderki zawodniczka wygrała także ostatni odcinek brytyjskiej etapówki.

Wyniki 3. etapu RideLondon Classique 2024:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Tim Merlier wygrywa na zakończenie, Stanisław Aniołkowski 6.
Następny artykułTadej Pogačar: „Brak mi słów. To niesamowite uczucie”