fot. Getty Images / Team SD Worx – Protime

Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime) wygrała po finiszu z mocno zredukowanego peletonu trzeci etap Vuelta a Burgos Feminas. To jej siódmy triumf w sezonie. 

Trzeci etap kobiecego wyścigu w Hiszpanii prowadził z Roa de Duero do Melgar de Fernamental i liczył 122 kilometry. Na lekko pagórkowatej trasie usytuowana była tylko jedna lotna premia.

Do dzisiejszego etapu nie wystartowały: Mijntje Geurts (Team Visma | Lease a Bike) i Josie Talbot (Cofidis Women Team).

Tradycyjnie bardzo długo nie zawiązywała się ucieczka. Dopiero po ponad 30 kilometrach na czele pojawiły się: Sara Martín (Movistar Team), Neve Bradbury (Canyon//SRAM Racing), Eva van Agt (Team Visma | Lease a Bike), Simone Boilard (Uno-X Mobility) i Antri Christoforou (Roland).

Prowadząca piątka nieźle współpracowała, ale peleton cały czas kontrolował sytuację. 40 kilometrów przed metą ucieczka miała niespełna dwie minuty przewagi.

30 kilometrów przed metą z czołówki odpadła Cypryjka Christoforou. Peleton zdecydowanie przyspieszył, gdy zbliżał się do lotnej premii.

Jednak w miejscowości Padilla de Abajo o sekundy na lotnej premii walczyła ucieczka. Choć „walczyła” to spore nadużycie. Na zmianie była Bradbury i to ona „zgarnęła” trzy sekundy. Peleton 6 kilometrów przed metą miał już tylko 18 sekund straty.

Praca ekipy Lidl – Trek przyniosła efekt na 2600 metrów przed metą. Niestety kilometr dalej mieliśmy wielką kraksę w środku peletonu. Chaotyczny sprint z bardzo zredukowanej grupy zdecydowanie wygrała Lorena Wiebes (Team SD Worx – Protime).

Druga była Clara Copponi (Lidl – Trek), a trzecia Maike van der Duin (Canyon//SRAM Racing).

Wyniki trzeciego etapu Vuelta a Burgos Femenina 2024:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułPatrick Lefevere: „Julian udodownił teraz, że się mylę”
Następny artykuł4 Dni Dunkierki 2024: Sam Bennett triumfuje po raz trzeci!
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments