fot. Deceuninck-Quick Step

Współpraca między dwiema charyzmatycznymi osobami jak Patrick Lefevere i Julian Alaphilippe może prowadzić do ciekawych sytuacji. Wiele mówiło się o wypowiedzi szefa Soudal-Quick Step, ale zwycięstwo francuskiego kolarza na Giro jest najlepszą odpowiedzią na wszystkie wątpliwości.

Zaczęło się w lutym, kiedy Patrick Lefevere w wywiadzie nie szczędził słów na temat kolarza swojej drużyny. Szef drużyny zarzucił Julianowi Alaphilippe’owi zbyt dużo imprez i miał także pretensji do żony kolarza. W wypowiedzi nie zabrakło mocnych słów, a także zagrożenia wyrzuceniem z zespołu. Francuz dostał szansę debiutu w Giro d’Italia.

Lefevere pojawił się na trasie tegorocznego Giro. Na 6. etapie podał bidon z wodą właśnie Alaphilippe’owi. Nie umknęło to uwadze kibiców.

Francuz pokazał już we włoskim wyścigu sobie, szefowi i fanom swój styl jazdy. Raz zajął drugie miejsce, a na 12. odcinku wygrał z ucieczki dnia po niezwykle szybkim ściganiu. Później czekano także na ocenę tego zwycięstwa przez Patricka Lefevere’a.

Moja relacja z Julianem nie jest taka, jak niektórzy by chcieli ją widzieć. Jeździ ze mną od kiedy ma 17 lat i zawsze w niego wierzyłem. To prawda, że w ostatnich latach się to trochę pogorszyło, ale to nie moja wina. Mówiłem, że to mnie nie cieszy, ale jest jak jest. Może nie powiedziałem tego we właściwy sposób, ale taki mam styl

– przyznał menedżer Soudal-Quick Step w rozmowie z HLN.

Lefevere przyznał, że proponował zmianę warunków kontraktu, który kończy się w tym roku. Wiązało by się to z niższym wynagrodzeniem dla kolarza w tym sezonie, ale Alaphilippe odmówił i dał teraz mocny argument w postaci wygranej etapowej na Giro.

Julian udodownił teraz, że się mylę. I cieszę się z tego. Ale mówimy tu o pieniądzach. Przedłużenie kontraktu z niższym wynagrodzeniem nie jest w moim stylu. Ale też nie mogę powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata jeździł dobrze

– skomentował Patrick Lefevere.

Julian Alaphilippe dołączył do grona kolarzy, którzy wygrali etapy na wszystkich Wielkich Tourach. W Tour de France sięgnął już po sześć triumfów, a na Vuelcie oraz na Giro zanotował po jednej wygranej.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Kolejność startu do jazdy indywidualnej na czas
Następny artykułVuelta a Burgos Feminas 2024: Lorena Wiebes wygrywa w cieniu kraksy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments