fot. Team SD Worx - Protime/Getty Images

Od zwycięstwa Loreny Wiebes (Team SD Worx – Protime) rozpoczął się wyścig Ford RideLondon Classique. Holenderka triumfowała po finiszu z grupy. W kraksie leżała Daria Pikulik, która wycofała się z rywalizacji.

W Wielkiej Brytanii rozpoczął się kolejny wyścig z cyklu Women’s World Tour. Pierwszego dnia do pokonania było 159 kilometrów z Saffron Walden do Colchester. Trasa miała charakter płaski z trzema krótkimi podjazdami. Na starcie stanęły: Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing), Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team), Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (obydwie Human Powered Health), Karolina Karasiewicz (Bepink – Bongioanni) i Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo).

Graphic for Stage 1 of the 2023 Ford RideLondon Classique

Na początku etapu odjechały: Rebecca Koerner (Uno-X Mobility), Lea Lin Teutenberg (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team) i April Tacey (Team Coop-Repsol). I w takiej kolejności wjechały one na dwie pierwsze górskie premie. Tacey wróciła do peletonu, więc dalej na czele kręciły już tylko dwie zawodniczki.

Rebecca Koerner skompletowała zwycięstwa na wszystkich górskich premiach, a Lea Lin Teutenberg wygrała jeszcze lotny finisz w Mistley. Na 15 kilometrów przed metą ucieczka została doścignięta. Swoich sił spróbowały jeszcze Alice Towers (Canyon//SRAM Racing) i Lauretta Hanson (Lidl-Trek), ale ich akcja nie miała większych szans na powodzenie.

Niestety, z powodu kraksy z wyścigu wycofała się Daria Pikulik. Polki zabrakło więc w finałowej rozgrywce. W niej bezkonkurencyjna okazała się Lorena Wiebes. Holenderka z Team SD Worx-Protime wyprzedziła Letizię Paternoster (Liv AlUla Jayco) oraz Clarę Copponi (Lidl-Trek). Wiebes pojedzie jutro w koszulce liderki. W drugiej dziesiątce finiszowały dwie Polki – 12. Marta Lach oraz 18. Agnieszka Skalniak-Sójka.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułPrzegląd ciekawych plotek transferowych z zagranicznych mediów
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Andrea Vendrame najlepszy z odjazdu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments