fot. Boucles de la Mayenne - Crédit Mutuel

Pierwszy etap ze startu wspólnego w ramach 49. Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel padł łupem Emiliena Jeannière. Dla 25-letniego Francuza to pierwsza zawodowa wygrana w karierze. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał najlepszy w prologu Benoît Cosnefroy.

Drugiego dnia rywalizacji w ramach Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel na kolarzy czekało stosunkowo proste zadanie – etap z Renault – Saint-Berthevin do Ernée. Na trasie znalazły się co prawda górskie premie, ale każdy z tych podjazdów był stosunkowo prosty i zapowiadało się na finisz z peletonu.

W odjeździe dnia znaleźli się Petr Kelemen (Tudor Pro Cycling Team), David Martin (Team Polti Kometa), Jérémy Leveau (Van Rysel – Roubaix) oraz Antoine Hue (CIC U Nantes Atlantique). Kolejne górskie premie wygrywał drugi z wymienionych i to on założy na kolejnym etapie trykot najlepszego górala.

W peletonie pracowali dziś nie tylko koledzy lidera, ale i także zawodnicy TotalEnergies oraz EF Education – EasyPost. Z czasem włączyli się także kolarze Groupama – FDJ oraz Lotto Dstny. Wysiłki te musiały się z czasem wzmagać, albowiem mimo odpadnięcia Davida Martina pozostała trójka zachowywała na 10 kilometrów przed metą około minuty zapasu.

Ostatecznie uciekinierów złapano dopiero na ostatniej prostej, gdzie sprinterski pojedynek wygrał Emilien Jeannière (TotalEnergies). Dla 25-letniego Francuza to pierwsza zawodowe zwycięstwo w karierze. Podium etapowe uzupełnili Paul Penhoët (Groupama-FDJ) i Axel Zingle (Cofidis).

Wyniki 1. etapu 49. Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour of Norway 2024: Axel Laurance bierze wszystko
Następny artykułTaco van der Hoorn: „W tym momencie nie czuję się zawodowym kolarzem”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments