fot. Mazowsze Serce Polski / Mario Stiehl

Po ponad 2-miesięcznej przerwie do ścigania wraca Alan Banaszek, mistrz Polski, jeżdżący w ekipie Mazowsze Serce Polski. 26-latek wystartuje w rozpoczynającym się dziś Tour of Estonia. W wyścigu wezmą udział również kolarze Voster ATS Team i Lubelskie Perła Polski.

W piątek i sobotę zawodnicy będą rywalizować w Tour of Estonia, jednym z niewielu wyścigów pierwszej kategorii UCI w tym regionie. Śledząc poprzednie edycje zmagań na północy Europy, zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wielu polskich nazwisk na starcie. Tym razem nie będzie inaczej.

W wyścigu wezmą udział wszystkie polskie ekipy kontynentalne – Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team oraz Lubelskie Perła Polski. W składzie pierwszej z wymienionych drużyn zobaczymy Alana Banaszka, który w ostatnich miesiącach wracał do siebie po niefortunnym złamaniu kostki podczas GP Adria Mobil.

Dla aktualnego mistrza Polski będzie to pierwszy start od feralnego słoweńskiego wyścigu. Oprócz niego, w czerwonych koszulkach wystartują Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak, Marcin Budziński i Maksymilian Radosz.

W Tour of Estonia wezmą udział dwie pozostałe polskie drużyny kontynentalne – Voster ATS Team (Mateusz Kostański, Jakub Murias, Antoni Olszar, Kamil Szymacha, Artur Sowiński, Maksymilian Wiśniowski) oraz Lubelskie Perła Polski (Paweł Szóstka, Patryk Gieracki, Julian Kot, Mikołaj Szulik, Kacper Majewski, Mateusz Cywiński). Ponadto czwórkę biało-czerwonych zobaczymy w barwach Santic-Wibatech (Michał Paluta, Bartłomiej Proć, Szymon Tracz, Kacper Maciejuk).

Zmagania będą składały się z dwóch etapów – piątkowy zostanie rozegrany na płaskiej trasie z Tallina do Tartu, gdzie zakończy się brukowanym finiszem. Dzień później odbędzie się interwałowy odcinek na rundach, których głównym punktem również będzie wspinaczka po bruku.

Poprzedni artykułUCI zawiesiła 29-letniego Irlandczyka za stosowanie EPO
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Tim Merlier ucisza hejterów, Jonathan Milan gubi koło [wypowiedzi]
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments