fot. Kadra Polski Kolarstwo Szosowe U17

Kolejne fajne wyniki na europejskich szosach zanotowali w ten weekend młodzi polscy zawodnicy. Kadra juniorek młodszych udała się na wyścigi do Belgii, zaś wielu biało-czerwonych juniorów w barwach reprezentacyjnych oraz klubowych powalczyło w czeskim Grand Prix West Bohemia. Oto podsumowanie.

Nasze młode zawodniczki wraz z trenerem kadrowym poleciały do Belgii, gdzie wzięły udział w dwóch wyścigach jednodniowych. W sobotę rywalizowały ze starszą kategorią wiekową, a mimo to jako 2. metę przecięła Maria Okrucińska (na co dzień Copernicus CCC Toruń), która tym samym wygrała wśród juniorek młodszych. Dzień później było jeszcze lepiej – polskie zawodniczki mocno podzieliły stawkę, a po wygraną sięgnęła właśnie Maria Okrucińska. Mocno do tego sukcesu przyczyniła się 3. na mecie Magdalena Polańska (Fundacja KK Agnieszka Skalniak), acz swoje trzy grosze dorzuciła każda z dziewczyn – 4. była Kinga Słomka (SK Mikołów), 5. miejsce zajęła Agata Groszewska (ALKS Stal Grudziądz), 7. lokata przypadła Natalii Skierkowskiej (Copernicus Toruń CCC), a 8. była Agata Sekta (UKS Avatar).

W Czechach zaś rozegrano 2-dniową etapówkę z kalendarza UCI dla juniorów. Grand Prix West Bohemia wygrał bardzo utalentowany Pavel Šumpík (Roman Kreuziger Cycling Academy), acz z dobrej strony pokazali się polscy juniorzy. Na 1. etapie 9. metę przeciął Dominik Krzyśków (Reprezentacja Polski), który znalazł się w kluczowej akcji, a także po drodze zbierał bonifikaty. 2. dnia na metę wpadł cały peleton, a te sekundy dały finalnie Dominikowi 7. lokatę w końcowej klasyfikacji generalnej. Najlepszym Polakiem na 2. etapie był 12. Jakub Abramek (Velotalent Team Sobótka).

Wyniki Grand Prix West Bohemia 2024:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułJanusz Kowalski – Szybszy od Pogačara [wywiad cz.1]
Następny artykułFamenne Ardenne Classic 2024: Arnaud De Lie wraca i wygrywa
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments