fot. Wyścig By Tomasz Marczyński

Tomasz Marczyński zaprasza na siódmy sezon zmagań „Wyścigu”. Tym razem były polski zawodnik zaplanował aż 5 imprez, które odbędą się w Skawinie, Piwnicznej-Zdroju, Rudach Raciborskich, Wieliczce i Niepołomicach.

Organizowany przez Tomasza Marczyńskiego „Wyścig” wkracza na kolejny poziom. Po czterech odsłonach w ubiegłym roku, teraz zawodnicy będą mieli okazję wystartować w 5 imprezach słynnego „Mańka”. Pierwsza z nich odbędzie się w formie rajdu rowerowego po szutrze już 29 czerwca w podkrakowskiej Skawinie. Zmagania zostaną rozegrane w 10-osobowych grupach, na dwóch dystansach – długim (80 km) i krótkim (42,4 km). Na rundzie w Skawinie i okolicach na kolarzy będzie czekało ponad 700 metrów przewyższenia, a rywalizacja będzie toczyła się w pięknych okolicznościach przyrody.

Kolejna odsłona „Wyścigu” odbędzie się dwa tygodnie później i zastąpi dobrze znaną z poprzednich edycji wspinaczkę pod Przehybę. Tym razem kolarze zmierzą się z Obidzą, gdzie na niecałych 8 kilometrach pokonają 550 metrów w górę!

24 sierpnia zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w wyścigu gravelowym w Rudach Raciborskich po trasie Mistrzostw Polski. Kolarze stawią czoła leśnym drogom, prowadzącym głównie po terenie odradzającego się po pożarze z 1992 roku lasu.

Tegoroczną edycję „Wyścigu” zwieńczy dwudniowa impreza w Wieliczce i Niepołomicach, zaplanowana w dniach 20-21 września. Tym razem w mieście znanym na całym świecie z powodu kopalni soli odbędzie się emocjonujące kryterium na rundzie o długości 1,4 kilometra. Kobiety pokonają ją 10 razy, a mężczyźni 15. Nazajutrz rozegrany zostanie w pełni gravelowy wyścig po malowniczych drogach i duktach Puszczy Niepołomickiej. Do wybrania będą dwa dystanse – długi (82 km) i krótki (32 km).

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę, bogate pakiety startowe i nagrody. Każdy zawodnik, który wystartuje w przynajmniej 3 imprezach wchodzących w skład tegorocznej serii, weźmie udział w konkursie, w którym do wygrania będzie rower Rondo Ruut AL oraz tygodniowe wakacje w wybranym hotelu przyjaznej kolarzom sieci Helios Hotels w Hiszpanii.

Mając na celu promocję kolarstwa i umożliwienie startu jak największej liczbie osób, organizatorzy zdecydowali się na obniżenie wpisowego. Każdemu wyścigowi będą towarzyszyły zawody dla najmłodszych – od 3 lat wzwyż.

Rejestracja na wszystkie imprezy trwa. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora –> wyscig.cc.

Poprzedni artykułAmstel Gold Race 2024: Mathieu van der Poel na czele składu Alpecin-Deceuninck
Następny artykułArkea-B&B Hotels przeprasza za słowa krytykujące rowery Bianchi
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Imie
Imie

Gieracki pierwszy w czasowce na RBB Tour!☺