fot. Team Visma | Lease a Bike

Dzień po przekazaniu informacji o wycofaniu Wilco Keldermana z Giro d’Italia, ekipa Visma | Lease a Bike udostępniła krótki film, w którym Wout van Aert wyjaśnia, że nie wystartuje w włoskim wielkim tourze.

W ostatnim czasie wiele spekulowało się na temat startu Wouta van Aerta w Giro d’Italia. Belg z Team Visma | Lease a Bike ucierpiał w kraksie w Dwars door Vlaanderen i doznał licznych urazów, w tym złamania kilku żeber i obojczyka. Na skutek kontuzji, nie wziął udziału w dwóch brukowanych monumentach – Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix – do których przygotowywał się przez kilka ostatnich miesięcy.

Teraz zawodnik poinformował, że opuści również Giro d’Italia, w którym miał zadebiutować.

– Cieszę się, że mogę wam powiedzieć, że czuję się dobrze. Wracam do zdrowia po obrażeniach odniesionych w kraksie w Dwars door Vlaanderen. Część z nich już się zagoiła, ale złamane żebra wciąż mnie ograniczają. W tej chwili nie mogę w ogóle trenować. Staram się robić pierwsze obroty korbą, ale nie jest to wystarczające, by móc normalnie trenować. Z tego powodu podjęliśmy decyzję, że nie wystartuję w Giro d’Italia. To wielka szkoda, jestem bardzo rozczarowany, że opuszczę swój drugi duży cel w tym sezonie, ale priorytetem jest moje zdrowie i muszę dać mojemu ciału czas na rekonwalescencję

– powiedział Wout van Aert w filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych Team Visma | Lease a Bike.

Ekipa poinformowała, że Belga w składzie na Giro d’Italia zastąpi Christophe Laporte. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, we Włoszech zobaczymy również Attilę Valtera, Jana Tratnika, Edoardo Affiniego, Roberta Gesinka, Olava Kooija i Ciana Uijtdebroeksa.

Wout van Aert jest jednym z kilku kontuzjowanych zawodników drużyny Visma | Lease a Bike. Ze złamanym obojczykiem wciąż zmaga się Wilco Kelderman, który również musi odpuścić start w Giro d’Italia. Poważnie poszkodowany po niedawnym upadku w Itzulia Basque Country jest również Jonas Vingegaard.

Poprzedni artykułAmstel Gold Race 2024: INEOS Grenadiers z Michałem Kwiatkowskim
Następny artykułDaria i Wiktoria Pikulik zostaną w Human Powered Health!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
PSZP
PSZP

Jeden z najbardziej pechowych kolarzy ostatnich lat.

Marcraft
Marcraft

Każdy kiedyś był rekonwalescentem.

Maciek
Maciek

To było do przewidzenia. To samo się tyczy Jonasa, który do końca sezonu będzie pauzował. Możliwe, że wystartuje w Vuelta.

PAPSI
PAPSI

te kraksy to jakaś masakra, ciekawe czy dałoby się tak zaprojektować koszulki żeby choć trochę wzięły na siebie impakt uderzenia po kontakcie z asfaltem, ewidentnie żebra i obojczyki to plaga