Polacy zdominowali ostatni odcinek prestiżowej etapówki dla juniorów Internationale Cottbuser. Zwyciężył Dawid Lewandowski z reprezentacji kraju, a drugie miejsce zajął Michał Strzelecki z VeloTalent Team Sobótka.

W miejscowości Dissen-Striesow zakończył się dziś trzydniowy wyścig Internationale Cottbuser – prestiżowe zmagania dla zawodników do lat 19. Kolarze ścigali się na płaskiej trasie o długości 109 kilometrów.

Podobnie jak na poprzednich etapach, główne role odegrali Biało-Czerwoni. W finiszu najszybszy okazał się reprezentant Polski Dawid Lewandowski, na co dzień reprezentujący LKS POM Strzelce Krajeńskie, a drugie miejsce zajął Michał Strzelecki z VeloTalent Team Sobótka – mistrz Polski juniorów, który w Niemczech wygrał dwa etapy. Podium uzupełnił dziś Czech Jan Faltynek z drużyny Dukla Praga.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Duńczyk Carl Emil Just Pedersen, ale kolejne cztery miejsca zajęli Polacy. Na pozycjach 2-5 uplasowali się wspomnieni Dawid Lewandowski, Michał Strzelecki, a także Dominik Krzyśków i Jan Jackowiak z reprezentacji Polski. Ostatni z wymienionych zawodników okazał się najlepszy w klasyfikacji młodzieżowej, do której zaliczani są pierwszoroczni juniorzy, a cała kadra zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej.

Warto przypomnieć, że na wczorajszym etapie indywidualnej jazdy na czas karę 20 sekund otrzymał Dawid Lewandowski. Według sędziów, wóz techniczny jechał zbyt blisko zawodnika. W „generalce” polski kolarz stracił do zwycięzcy 11 sekund.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułJohn Degenkolb: „Bruki Roubaix definiują moją karierę”
Następny artykułTour of Mersin 2024: Marcin Budziński wygrywa „generalkę”, Norbert Banaszek drugi w sprincie z grupy
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.