Marcin Budziński i ekipa Mazowsze Serce Polski postawili kropkę nad „i”, sięgając po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tureckiego Tour of Mersin. Wisienką na torcie było drugie miejsce Norberta Banaszka na ostatnim etapie.

Po niezwykle wymagającym, „królewskim” etapie czterodniowego Tour of Mersin, na kolarzy czekał dziś całkowicie płaski odcinek na rundach miasta Mersin. Trasa mierzyła 125 kilometrów i wszystko wskazywało na to, że zmagania zakończą się finiszem z peletonu.

Pomimo licznych prób odjazdu, to właśnie duża grupa zameldowała się na mecie. W końcówce bardzo dobrze ustawieni byli zawodnicy Mazowsze Serce Polski, z jednej strony broniący koszulki lidera, a z drugiej liczący na dobry wynik Norberta Banaszka w sprincie. Po świetnym rozprowadzeniu, były mistrz Polski uplasował się na drugiej pozycji, przegrywając jedynie z Sergeyem Rostovtsevem z Sakarya BB Pro Team. Na kolejnych miejscach uplasowali się Batuhan Özgür (Turcja) i inny z zawodników mazowieckiej ekipy – Tobiasz Pawlak.

Na bezpiecznej, czterdziestej pozycji – w środku peletonu – linię mety przeciął Marcin Budziński, dzięki czemu obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej i sięgnął tym samym po trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej był najlepszy w klasykach GP Slovenian Istria oraz GP Brda-Collio. Z przymrużeniem oka można napisać, że dzisiejszy etap był pierwszym w tym sezonie, w którym Marcin Budziński wypadł z czołowej piątki. Łącznie w tym roku uplasował się w niej aż 7 razy z rzędu!

W klasyfikacji generalnej kolejne miejsca zajęli Oliver Mattheis i Dawit Yemane z drużyny BIKE AID, a w „drużynówce” triumfowali zawodnicy Mazowsze Serce Polski.