fot. Klub Kolarski Ziemia Darłowska

W ten weekend rozegrano VI serię Pucharu Polski będącą zarazem Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS. Panowie rywalizowali w Niwkach, Turawie i Szczedrzyku, zaś na panie czekały trasy w okolicach Dąbek, Barzowic i Darłowa.

Przegląd wyników z VI serii Pucharu Polski rozpocznijmy od wydarzeń z południowej Polski, a dokładniej województwa opolskiego. To właśnie tam, w Niwkach, w sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas, w której zaprezentował się przekrój kategorii wiekowych od młodzika po juniora. W najstarszej grupie z dystansem 10 kilometrów najszybciej uporał się Dominik Krzyśków (JEGG-DJR Academy), który pokonał Bartosza Łyżwę (Avatar Silesia Team) i Wiktora Staniewskiego (UKS Jedynka Kórnik).

10 kilometrów pokonywali także juniorzy młodsi, gdzie po pewną wygraną sięgnął Mikołaj Mroczkowski (Stajnia Rowerowa Intercars Team), a wraz z nim na podium stanęli Igor Mitoraj (WMKS Olsztyn) i Łukasz Rutkowski (Avatar Silesia Team). Wśród młodzików najlepszy był Mikołaj Klaczkowski (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

PEŁNE WYNIKI Z JAZDY INDYWIDUALNEJ NA CZAS W NIWKACH

W niedzielę lokalizacja zawodów przeniosła się do Szczedrzyka, w którego okolicach do rywalizacji włączyli się także orlicy. Na tę grupę wiekową oraz na juniorów czekało 120 kilometrów jazdy. Wśród zawodników do lat 23 po wygraną sięgnął Karol Stelmach (LKS Baszta Golczewo), który pokonał Ksawiera Garnka (UKS Krupiński Suszec) oraz Adama Marciniaka (KS Pogoń Mostostal Puławy).

W licznej stawce juniorów na solo metę przeciął Franciszek Matuszewski (WLKS Krakus), który pokonał Alberta Kurlanda (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) i Dawida Szulika (Avatar Silesia Team).

Na juniorów młodszych czekało 90 kilometrów, które najszybciej pokonał Stanisław Stelczyk (SKS Moto-Jelcz Laskowice). Podium uzupełnili Maksymilian Ginter (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) i Mateusz Błaszak (UKS Jedynka Kórnik). Najlepszym młodzikiem okazał się być Mikołaj Klaczkowski (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

PEŁNE WYNIKI Z WYŚCIGÓW ZE STARTU WSPÓLNEGO W SZCZEDRZYKU

Panie rywalizowały tymczasem na północnym skraju Polski, w położonych w województwie zachodniopomorskim Dąbkach nieopodal Darłowa. W sobotę na cały przekrój kategorii wiekowych – od elity po żakinie, czekała jazda indywidualna na czas. Tą na dystansie 16,8 kilometra o ledwie 2 sekundy wygrała Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness), która pokonała najlepszą orliczkę Martynę Szczęsną (MAT Atom Deweloper Wrocław). Kolejne miejsca także zajęły panie do lat 23 – konkretnie Maja Tracka (MAT Atom Deweloper Wrocław) i Julia Włodarczyk (TKK Pacific Nestle Fitness).

Z tym samym dystansem zmierzyły się także juniorki. Tu po wygraną sięgnęła przedstawicielka gospodarzy Zuzanna Merda (Klub Kolarski Ziemia Darłowska), która pokonała Polę Błońską (KS Społem Łódź) i Zuzannę Marecką (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz).

Juniorki młodsze do przejechania miały 11 kilometrów, a rywalizację zdominowała kadra narodowa Litwy. Augustė Audinytė wyprzedziła Augustė Mikutytė, z którą na sekundy przegrała zdecydowanie najlepsza z Polek Maria Okrucińska (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń).

W młodszych kategoriach wiekowych po wygrane sięgali Julian Obrusiewicz (UKS Ratusz Maszewo – młodzik), Emilia Wieczorek (Grupa Kolarska Gliwice – młodziczka), Oliver Kujawa (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne – żak) oraz Marta Sekta (Avatar Silesia Team – żakini).

PEŁNE WYNIKI Z JAZDY INDYWIDUALNEJ NA CZAS W DĄBKACH

W niedzielę najstarsze kategorie wiekowe razem ruszyły na trasę o długości 90 kilometrów, na którą składało się 6 rund. W rywalizacji elity kobiet, orliczek i juniorek na solo metę przecięła Karolina Kołkowicz (TTS.Coach / Spica Solutions Team), która o niespełna minutę pokonała Julię Włodarczyk (TKK Pacific Nestle Fitness). Po ponad 7 minutach peleton przyprowadziła Nikol Płosaj (MAT Atom Deweloper Wrocław), a kolejne metę przecięły Eliza Rabażyńska (TKK Pacific Nestle Fitness) i Julia Wudniak (UKS 9 – Team Bydgoszcz).

6. w tej stawce była najlepsza z juniorek – po wygraną w tej kategorii wiekowej sięgnęła Daria Dębicka (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Kolejne miejsca zajęły Żaklina Saganowska (UKS 9 – Team Bydgoszcz) i Daria Ostrycharz (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz).

60 kilometrów, a zatem 4 rundy czekały na juniorki młodsze. Po solowej akcji na ostatnich kilometrach pierwsza metę przecięła Maria Okrucińska (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń). Finisz z peletonu po 2. miejsce wygrała Augustė Mikutytė (Reprezentacja Litwy), a 3. była Agata Sekta (Avatar Silesia Team).

W młodszych kategoriach wiekowych po wygrane sięgali Julian Obrusiewicz (UKS Ratusz Maszewo – młodzik), Mila Barczyk (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa – młodziczka), Oskar Jelonek (ALKS Stal Grudziądz UKS „Orion” – żak) oraz Marta Sekta (Avatar Silesia Team – żakini).

PEŁNE WYNIKI Z WYŚCIGÓW ZE STARTU WSPÓLNEGO W BARZOWICACH

Poprzedni artykułTim Merlier wygrywa wyścig z cyklu UCI Gravel World Series
Następny artykułAlpes Gresivaudan Classic 2024: Karolina Perekitko 5. w górzystej jednodniówce
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments