Zawodnicy Lubelskie Perła Polski kontynuują ściganie w Portugalii i od kilku dni rywalizują w etapowym wyścigu Volta ao Alentejo. Sobotni odcinek na 11. pozycji ukończył Paweł Szóstka, dzięki czemu awansował na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jedna z trzech polskich ekip kontynentalnych – Lubelskie Perła Polski – spędza marzec na zgrupowaniu w Portugalii. Na Półwyspie Iberyjskim podopieczni Andrzeja Borasa i Dariusza Bigosa rywalizowali zarówno w lokalnych wyścigach, jak i w imprezach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, w tym w Classica de Arrabida (1.2) i Volta ao Alentejo (2.2).

Po zajęciu 10. miejsca w klasyku, po kolejny dobry wynik zmierza Paweł Szóstka, który na dzisiejszym etapie zajął 11. pozycję, dzięki czemu awansował na koniec czołowej dziesiątki. Zwyciężył dobrze znany Eduard Prades z Caja Rural – Seguros RGA, a na trzecim miejscu uplasował się Abner Gonzalez, który jeszcze rok temu jeździł w barwach worldtourowego Movistar Team.

Na wcześniejszych odcinkach zawodnicy Lubelskie Perła Polski również pokazywali się z dobrej strony. Aktywnie prezentowali się Adam Kuś i Jakub Musialik, którzy zabierali się w odjazdy i walczyli na górskich oraz lotnych premiach, a wczoraj na 18. pozycji finiszował Julian Kot.

Oprócz wspomnianych zawodników, w barwach Lubelskie Perła Polski do wyścigu przystąpili Patryk Gieracki, Mikołaj Szulik i Kacper Majewski, który niestety wycofał się z rywalizacji po kraksie na pierwszym etapie.

Portugalska etapówka Volta ao Alentejo zakończy się w niedzielę etapem z Nisy do Evory, który zostanie rozegrany na pagórkowatej, 189-kilometrowej trasie. Po czterech dniach Paweł Szóstka plasuje się na 10. miejscu, z takim samym czasem, jak Sergi Darder i Julen Amezqueta.

Poprzedni artykuł„Generalka” Volta a Catalunya 2024: Zabetonowana czołówka i zacięta walka o dalsze pozycje