fot. INEOS Grenadiers

Etapem indywidualnej jazdy na czas rozpocznie się dziś hiszpański wyścig O Gran Camiño 2024. Na starcie stanie Michał Kwiatkowski, ścigający się w barwach INEOS Grenadiers.

Startuje rozgrywany w hiszpańskiej Galicji wyścig O Gran Camiño 2024. Rywalizacja rozpocznie się dzisiejszą jazdą na czas, a następnie przeniesie się w góry. Trasy trzech etapów ze startu wspólnego, poprowadzone po górzystym terenie, powinny dostarczyć kibicom wielu emocji.

Szczególnym powodem dla polskich fanów, by śledzić zmagania w O Gran Camiño, może być obecność Michała Kwiatkowskiego. Polski zawodnik ekipy INEOS Grenadiers kontynuuje hiszpańską kampanię wyścigów – wcześniej brał udział w jednodniowych Vuelta Ciclista a la Region de Murcia „Costa Calida” i Clásica Jaén, gdzie zajmował odpowiednio 4. i 7. miejsce.

Polak prezentował się z bardzo dobrej strony, o czym świadczą nie tylko suche wyniki, ale również aktywna jazda. W obu wyścigach włączał się w walkę o czołowe pozycje – na szutrach Clásica Jaén szans na lepszy wynik pozbawił go jednak defekt w kluczowym momencie rywalizacji.

Michał Kwiatkowski ruszy do indywidualnej jazdy na czas otwierającej O Gran Camiño o godzinie 15.49.

Oprócz Polaka, w mocnym składzie INEOS Grenadiers znaleźli się również: Carlos Rodriguez, Ethan Hayter, Egan Bernal czy Joshua Tarling, będący głównym faworytem dzisiejszej „czasówki”. Lista startowa hiszpańskiego wyścigu obfituje w znane nazwiska, na czele z rozpoczynającym sezon Jonasem Vingegaardem (Team Visma | Lease a Bike). W żółtych koszulkach zobaczymy także Wilco Keldermana i Ciana Uijtdebroeksa.

Widoczni powinni być również zawodnicy EF Education – EasyPost z Neilsonem Powlessem, Richardem Carapazem, Hugh Carthym, Rigoberto Uranem i Andreą Piccolo. Warto zwrócić równeiż uwagę na Rubena Guerreiro (Movistar Team), Davida Gaudu czy Lenny’ego Martineza (Groupama – FDJ).

Poprzedni artykułChris Froome gościem specjalnym EKOÏ podczas BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2024
Następny artykułUAE Tour 2024: Tim Merlier królem sprintu, Stanisław Aniołkowski 4.
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Może w tym sezonie zobaczymy Michała jak za dobrych czasów aktywnego walecznego zwycięskiego pozdrawiam