Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu UAE Tour. Amerykanin założył także koszulkę lidera.

W drugim dniu wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miała powoli krystalizować się klasyfikacja generalna. Przed kolarzami była jazda indywidualna na czas na wyspie Al Hudayriyat. Do przejechania było 12 kilometrów.

Dość wcześnie na rampie startowej pojawił się jeden z faworytów dzisiejszej rywalizacji, czyli Brandon McNulty (UAE Team Emirates). Amerykanin uzyskał czas 13 minut i 27 sekund. Dobrze pojechał Filip Maciejuk (BORA – hansgrohe), który był gorszy o 34 sekundy.

Na drugie miejsce wskoczył Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates) – 13’31”. Jeszcze lepiej pojechał jego kolega z ekipy Jay Vine, który był gorszy od Amerykanina tylko o dwie sekundy.

Dość nieoczekiwanie aż 20 sekund stracił Bruno Armirail (Decathlon AG2R La Mondiale Team). Jako jeden z ostatnich wystartował były mistrz świata w tej specjalności Tobias Foss (INEOS Grenadiers). Norweg pojechał dobrze, ale nie zdołał wygrać tego etapu, ponieważ stracił do Amerykanina 14 sekund i plasował się na czwartej pozycji.

Nikomu nie udało się pokonać Brandona McNulty’ego, który wygrał dzisiejszą „czasówkę” i został nowym liderem wyścigu. Kolejne miejsca zajęli koledzy Amerykanina z ekipy, czyli Jay Vine i Mikkel Bjerg.

Wyniki drugiego etapu UAE Tour 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Zapowiedź UAE Tour –>TUTAJ.

Poprzedni artykułUAE Tour 2024: Finalnie tylko dwóch kolarzy wycofanych po kraksie
Następny artykułTour du Rwanda 2024: Wielkie wysokości szczęśliwe dla Jhonatana Restrepo
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.