Za kolarzami 2 kolejne etapy Tour of Sharjah. Najpierw sprinterską potyczkę ze zredukowanego peletonu wygrał Pierre Barbier, a następnie krótką czasówkę wygrał utalentowany Gal Glivar i to kolarz UAE Team Emirates Gen Z jest liderem na 2 dni przed końcem 8. edycji tego wyścigu. Patryk Stosz po udanym 1. etapie nie włączył się do walki na kolejnych.

Po pierwszym odcinku, na którym peleton ubiegła 3-osobowa ucieczka, a debiutujący w barwach Team Felt Felbermayr Patryk Stosz zafiniszował jako 3. z peletonu na kolarzy czekał kolejny sprinterski etap. Ten jednak nie zakończył się idealnie tak, jak można by się spodziewać, bowiem na pustyniach Zjednoczonych Emiratów Arabskich doszło do walki na rantach, a 29 kolarzy przyjechało z wielominutową przewagą nad kolejnymi grupami.

Finisz z tego małego peletonu wygrał Pierre Barbier (Philippe Wagner/Bazin), dla którego to 2. wygrana UCI w karierze i pierwsza od 4 lat. Jego wyższość musiał uznać Niccolò Bonifazio (Team Corratec – Vini Fantini), a jako 3. metę przeciął kojarzony raczej z walką w trudniejszym terenie Gal Glivar (UAE Team Emirates Gen Z). Patryk Stosz nie utrzymał się w peletonie i ukończył etap na dalszej pozycji. Zwycięski Francuz zaś został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki 2. etapu 8. Tour of Sharjah:

Trzeciego dnia na zawodników czekała nieco ponad 10-kilometrową jazdą indywidualną na czas. Ta była pokonywana przez kolarzy na rowerach szosowych – bez lemondek czy pełnych kół. Bardzo długo liderem na mecie był Patryk Stosz (Team Felt Felbermayr), ale gdy na starcie pojawiła się czołówka klasyfikacji generalnej Polak zaczął powoli spadać w tabeli i finalnie znalazł się pod koniec drugiej dziesiątki.

Dublet na etapie, z dość wyraźną przewagą, zaliczyli kolarze UAE Team Emirates Gen Z. Wygrał Gal Glivar i to utalentowany Słoweniec, zwycięzca zeszłorocznego Karpackiego Wyścigu Kurierów i Orlen Wyścigu Narodów, został nowym liderem etapówki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jutro finisz na Khorfakkan (6,3 km; 8,4%), a we wtorek jeszcze jedna szansa dla sprinterów – w tym Patryka Stosza.

Wyniki 3. etapu 8. Tour of Sharjah:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułPatrick Lefevere: „Paul Magnier kilka razy pokonał Tima Merliera na obozie w sprincie”
Następny artykułDomowy wyścig Mathieu van der Poela – zapowiedź Przełajowego Pucharu Świata w Hoogerheide 2024
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.