Po kryterium w Singapurze kolorowa kolarska karawana przemieściła się do Japonii, gdzie rozegrane zostało kolejne Saitama Criterium. Pokazowe zawody zakończyły się dwójkowym finiszem, w którym jadący w białej koszulce Tadej Pogačar pokonał zwycięzcę La Vuelty – Seppa Kussa.

Kryterium w Saitamie rozegrane zostało na pokonywanej wielokrotnie rundzie o długości 3,5 kilometra. Łącznie na zawodników czekało niespełna 60 kilometrów, a na starcie zameldowały się największe gwiazdy światowego kolarstwa.

Finalnie o wygraną w tym roku powalczyli trzej zawodnicy. Swoich konkurentów, podobnie jak w Singapurze, rozprowadził Peter Sagan, zaś w dwójkowym finiszu dużo lepszy okazał się być Tadej Pogačar, który ograł jadącego w klubowej koszulce Seppa Kussa. Klasyfikację punktową wygrał 4. na mecie Mark Cavendish, który wcześniej ku uciesze japońskiej publiczności wygrywał większość lotnych premii. Wyróżniony został także aktywnie ścigający się Giulio Ciccone.