Mistrz Polski w kolarstwie przełajowym – Marek Konwa – po kolejnym dobrym występie w cyklu Toi Toi Cup został liderem klasyfikacji generalnej prestiżowej serii. W weekend kolarz TJ Skoda Auto Mlada Boleslav był drugi w wyścigu w miejscowości Hole Vrchy, a dzień później wygrał słowackie Grand Prix Trnava (UCI C2).

Kolejny weekend startowy do udanych może zaliczyć Marek Konwa. W sobotę mistrz Polski ścigający się w ekipie TJ Skoda Auto Mlada Boleslav stanął na starcie czwartej rundy cyklu Toi Toi Cup, która odbyła się w miejscowości Hole Vrchy. Polak stoczył tam walkę o zwycięstwo z Czechem Michaelem Borosem z Elkov-Kasper, który ostatecznie okazał się od niego lepszy.

Marek Konwa zajął drugą pozycję, tracąc do triumfatora 20 sekund. Kolejne miejsca zajęli Jakub Riman (DK Bikeshop Racing Team) i Vaclav Jezek (Brilon Racing Team MB). Ze względu na kolejny dobry rezultat w prestiżowej, czeskiej serii, mistrz Polski objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, w której o punkt wyprzedza wspomnianego Rimana oraz Matyasa Fialę (CEZ Cyklo Team Tabor).

Wyniki

Dzień później Marek Konwa stanął na starcie słowackiego Grand Prix Trnava – kolejnej imprezy wpisanej do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Sięgnął w niej po zwycięstwo, wyprzedzając Jakuba Rimana oraz Niemca Lukasa Herrmanna (Heizomat Radteam p/b Kloster Kitchen). Siódme miejsce w elicie zajął Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec). W zmaganiach kobiet 9. miejsce zajęła juniorka Rozalia Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra), która w Holych Vrchach była 19. W drugiej dziesiątce uplasowały się również Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski), Maja Józkowicz (KS Klif Chłapowo) i Małgorzata Mazurek-Biel.

W rywalizacji juniorów w Grand Prix Trnava dwóch polskich kolarzy zajęło miejsca w drugiej „10”. Byli to Piotr Pietrzak z UKS Krupiński Suszec i Kacper Kohnke z KS Klif Chłapowo, którzy przecięli metę na odpowiednio 14. i 17. pozycji.