fot. Uno-X Pro Cycling Team

Zaskakująco szybko zakończyła się szosowa kariera Niklasa Ega. 28-letni Duńczyk musiał przerwać sezon 2023 z powodu problemów z sercem, które po dłuższej diagnostyce zmusiły kolarza Uno-X Pro Cycling Team do podjęcia najtrudniejszej możliwej decyzji – zakończenia zawodowej kariery.

Niklas Eg na pewnym etapie swojej przygody z kolarstwem był określany jako naprawdę duży talent. Duńczyk w 2018 roku trafił z lokalnej grupy do worldtourowego Trek – Segafredo, dla którego ścigał się przez 4 sezony. Na taki awans zapracował m.in. 3. lokatą w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir, 2. miejscem w Wyścigu Pokoju orlików czy 4. pozycją w Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc.

Seniorska kariera nie była już dla Duńczyka tak udana, ten nigdy nie odniósł zawodowego zwycięstwa, a jego największymi sukcesami są 5. miejsca w Tour of Croatia i Tour of Utah. Niklas Eg miał się odbudować i na nowo odkryć swój talent w barwach Uno-X Pro Cycling Team, ale ten sezon został mu dość wcześnie przerwany.

To bardzo frustrująca sytuacja. Minęło około półtora miesiąca, odkąd zdałem sobie sprawę, że nie wrócę do peletonu. Niestety nie ma sensu kontynuować walki. Miałem nadzieję, że będę mógł jeździć na rowerze jeszcze przez wiele lat, ale to koniec

— podsumował swoją sytuację Niklas Eg.

Poprzedni artykułMarek Konwa liderem Toi Toi Cup na półmetku zmagań. Polak wygrał też GP Trnava
Następny artykułGeraint Thomas zostaje na dłużej w peletonie!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas
Tomas

Szczypionka zadziałała. Przykre.

Jose Jimenez
Jose Jimenez

Tomas uważaj bo cię zjedzą…

Tadeusz
Tadeusz

Tomas, w punkt, niech w końcu ktos postawi sprawę jasno, bo cos za duzo tych przedwczesnych zakonczen kariery

Buba
Buba

Szczypawka stała przyczyna u sportowców 😵‍💫szkoda dał się oszukać

Obserwator
Obserwator

Dlaczego nikt nie mówi o tym głośno, dlaczego nie są pozywane koncerny farmaceutyczne za w”szcz”ykniecie preparatów … Moich 2 kolegów z pracy w przeciągu półrocza , zapalenie mięśnia sercowego… Skala przypadków „sercowych” jest kolosalna w porównaniu z rokiem 2019…

Przypadek ,nie sądzę…

Albert
Albert

Panie Redaktorze, to się nazywa chyba w psychologii mechanizm wyparcia. Ale powodzenia, oszukujcie się dalej (PS. jak ktoś ma powikłania po szczepionce to oczywiście nie możliwe, ale z pozytywnym tym bzdurnym testem zmarł na cokolwiek to oczywiście na Covid).

Jarek
Jarek

Przedstawiłem głośne nazwiska z ostatniej dekady odpowiadając na argument „kiedyś tego nie było” – źle. Cóż, nie dogodzę komuś, kto nie szuka danych i nie słucha argumentów.

To w zasadzie samo się komentuje.

Jarek
Jarek

Panie Jakubie, to może tak pierwsze z brzegu dane i argumenty. Jedne z setek, z tysięcy. Trzeba sobie poszukać.

https://twitter.com/jamiemcintyre21/status/1715978634526159332

Obserwator
Obserwator

Panie redaktorze , mówi Pan o ostatniej dekadzie … Ja przywołuje rok 2019 … Lekkoatletyka, piłka nożna , sporty wytrzymałościowe … Skala problemu jest ogromna ale nikt o tym głośno nie mówi … Dlaczego… Czy ktoś mający inne zdanie niż , wszechobecni lekarze ,jest obecnie traktowany marginalnie… Do czego zmierza ten świat?

Jarek
Jarek

Etapy poznawania prawdy:

  1. Wyśmiewana
  2. Zaprzeczana
  3. Oczywista

„Nie ma danych”, „Podałem przypadki z 2019”, „Nie wierzycie”, „Nie słuchacie”, „To nie jest wiarygodne źródło”,… to są dane, czy ich nie ma? Są wiarygodne źródła? (co nim jest dla Pana – czy tylko to co przeszło przez cenzurę i posiada odpowiednią „pieczęć”?)

To też jest godne niewiary?

Zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia
Po podaniu szczepionki Comirnaty istnieje zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i
zapalenia osierdzia. Te stany chorobowe mogą rozwinąć się w ciągu kilku dni po szczepieniu i
występowały głównie w ciągu 14 dni. Obserwowano je częściej po drugim szczepieniu, i częściej u
młodszych osób płci męskiej (patrz punkt 4.8). Dostępne dane wskazują, że w większości przypadków
te stany chorobowe ustępują. Niektóre przypadki wymagały intensywnej opieki medycznej
i obserwowano przypadki zgonu.

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/comirnaty-epar-product-information_pl.pdf

Czy Panu się wydaje, że te miliony zaaplikowanych dawek ktoś w ogóle monitorował? (Podawano w fazie badań – ergo: zobowiązano się do monitorowania i raportów nt. skuteczności, bezpieczeństwa, NOP-ów, itd…)

Och jak wygodnie nie zadawać sobie pytań niewygodnych.
„Dubito ergo cogito”…ale co tam – Einstein był szurem i foliarzem w oczach jemu współczesnych.
Słodkich snów Panu życzę.