Wczoraj w podkaliskich Godzieszach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe dwójek na czas. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o koszulki i medale w kategoriach od młodzika, aż po elitę. W tej ostatniej mistrzyniami Polski zostały Patrycja Lorkowska i Natalia Krześlak z TKK Pacific Nestle Fitness, a mistrzami Maksymilian Radosz i Michał Pomorski z Mazowsze Serce Polski.

Tradycyjnie na koniec sezonu w Godzieszach Wielkich odbywają się mistrzostwa Polski w jeździe dwójek i drużyn na czas. W sobotę zawodniczki i zawodnicy brali udział w zmaganiach par.

W zmaganiach elity kobiet najszybsze okazały się Patrycja Lorkowska i Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness), które 29-kilometrową trasę pokonały w czasie 38 minut i 15 sekund. Drugie miejsce zajęły Malwina Mul i Dominika Włodarczyk – zawodniczki kontynentalnego MAT ATOM Deweloper Wrocław – które do zwyciężczyń straciły zaledwie trzy sekundy. Podopieczne Pawła Bentkowskiego i Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej zdobły jednak koszulkę mistrzyń Polski, gdyż zwyciężyły w kategorii U23.

Podium w elicie uzupełniła druga para z toruńskiego TKK Pacific Nestle Fitness – Kamila Pastuszek i Zuzanna Chylińska, które wywalczyły srebro wśród orliczek. Trzecie miejsce w kategorii U23 zajęły Tamara Szalińska i Maja Tracka, ścigające się w barwach MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Pierwsza trójka elity mężczyzn i kategorii U23 była identyczna. Najlepsi okazali się kolarze Mazowsze Serce Polski, Michał Pomorski i Maksymilian Radosz, którzy na dystansie 29 kilometrów osięgnęli czas 35:19. Srebrne medae zdobyli Aleksander Krukowski i Kacper Majewski z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (35:28), natomiast po brąz sięgnęli Piotr Maślak i Jakub Musialik z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (35:44).

Pozostałe kategorie

Wśród młodziczek zwyciężyły Nicole Kurek i Michalina Nowicka (UKS TFP Jedynka Kórnik), za którymi uplasowały się Julia Andura i Weronika Rutkowska ze Świętokrzyskiej Fundacji Sportu Daleszyce oraz Julia Dubieniecka i Julia Kowerko z M-GLKS Kwisa Lubań. W zmaganiach ich rówieśników najlepsi okazali się Hubert Blokesz i Igor Górka (UKS Avatar), pokonując Stanisława Strzelczyka i Kayetana Zawadzkiego (Stowarzyszenie KS Moto Jelcz-Laskowice) oraz duet Mikołaj Klaczkowski-Jan Szczepanik (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Mistrzyniami Polski w rywalizacji juniorek młodszych zostały Nadia Hartman i Milena Tokarska z CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa. Podium uzupełniły Daria Dębicka i Daria Ostrycharz (ALKS STAL Grudziądz) oraz Gabriela Kaczmarczyk i Zuzanna Merda (KK Ziemia Darłowska).

Zmagania juniorów młodszych padły łupem kolarzy UKS Copernicus Toruń CCC – Ignacego Golonko i Jana Jackowiaka. Srebro zdobyli Igor Juszczak i Marcin Włodarski z UKS Koźminianka Koźminek, a brąz Jakub Abramek i Szymon Wrona z KS Deichmann SKSM MAT Sobótka.

W wyścigu juniorek triumfowały Zofia Jakubowska i Weronika Wąsaty (LARK Ziemia Darłowska), przed Polą Błońską i Marią Klamut (KS Społem SUUS Łódź) i Oliwią Kępczyńską oraz Urszulą Sipko (ALKS STAL Grudziądz). Rywalizacja juniorów, którzy rywalizowali na tym samym dystansie, co elita, zakończyła się zwycięstwem Patryka Goszczurnego i Dominika Krzyśków (JEGG-DJR Academy-KTK Kalisz / JEGG-DJR Academy; 34:34). Wynik uzyskany przez zwycięski duet dawałby złoto w elicie, co szczególnie w przypadku pierwszorocznych juniorów napawa optymizmem.

Podium uzupełnili Maciej Banaszak i Wojciech Płonka (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) oraz Wiktor Gałdyn i Marceli Pera (KTK Kalisz).