fot. Anouk Flesch / Tour de l'Avenir

Upalne temperatury we Francji po raz kolejny zmusiły organizatorów Tour de l’Avenir do zmiany planów. Dzisiejszy, piąty etap wyścigu rozpoczął się 2 godziny wcześniej, niż początkowo zaplanowano.

Kolarze rywalizujący w Tour de l’Avenir mierzą się nie tylko z wymagającą trasą i rywalami, ale także z wysoką temperaturą. Krzyżuje ona również plany organizatorom wyścigu, którzy po raz kolejny musieli dostosować przebieg etapu do upałów – tak, by dało się go przeprowadzić.

Do zmian ze względu na wysoką temperaturę doszło już wczoraj, kiedy to skrócono czwarty odcinek wyścigu o jedną, 17-kilometrową rundę. Na dziś zaplanowano natomiast 138 kilometrów z La Tour-de-Salvagny do Lac d’Aiguebelette. Znaczna część etapu jest płaska, jednak końcówka zdecydowanie nie sprzyja sprinterom – ulokowano w niej dwa kilkukilometrowe podjazdy pod Col de la Cruzille i Cote de Terreau, które z pewnością przerzedzą stawkę.

Kolarze pokonają cały dystans, jednak zamiast o 12.30, ruszyli na trasę 2 godziny wcześniej. Już teraz w okolicach startu i mety termometry wskazują 30 stopni Celsjusza, a w najcieplejszych godzinach dnia temperatura ma być nawet o 10 stopni wyższa!

Do piątego etapu Tour de l’Avenir w koszulce lidera przystąpił Duńczyk Simon Dalby, który zmienił na prowadzeniu swojego rodaka, Carla-Frederika Bevorta. Na podium klasyfikacji generalnej, ze stratą 13 sekund do właściciela maillot jaune, plasują się dwaj Francuzi – Mathys Rondel i Axel Huens.

Przypominamy, że w najważniejszym młodzieżowym wyścigu świata startuje reprezentacja Polski, w barwach której jadą: Mikołaj Szulik, Kacper Krawiec, Mateusz Gajdulewicz, Kamil Szymacha, a także Radosław Frątczak i Michał Pomorski. Dwaj ostatni zawodnicy szczególnie zaznaczyli swoją obecność na pierwszych dwóch etapach – Radosław Frątczak zajął 2. miejsce na jednym z odcinków, a Michał Pomorski, czwarty na pierwszym etapie, przez jeden dzień dzierżył koszulkę lidera wyścigu.

Zmagania w Tour de l’Avenir potrwają do niedzieli.

Transmisja z piątego etapu wyścigu będzie dostępna w Eurosporcie Extra/GCN+ od 12.15.

Poprzedni artykułTour of Britain 2023: Wout Van Aert wraca do ścigania
Następny artykułAllan Davis wyrzucony z Lotto Dstny w atmosferze skandalu
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments