Ethan Vernon (Soudal – Quick Step) został zwycięzcą prologu Deutschland Tour i rzecz jasna pierwszym liderem wyścigu. Brytyjczyk o sekundę wygrał z Madsem Pedersenem.

Środowym prologiem rozpoczął się największy etapowy wyścig kolarski w Niemczech – Deutschland Tour zaliczany do kategorii 2.Pro. Trasa krótkiej walki z czasem prowadził do płaskim terenie w St. Wendel i liczyła 2,3 kilometra. Do pokonania było zaledwie kilka zakrętów. Na liście startowej zabrakło polskich kolarzy.

Zdjęcie

Najszybciej trasę pokonał Ethan Vernon. Kolarz Soudal-Quick Step jechał z prędkością prawie 58 kilometrów na godzinę i osiągnął czas 2:23. Brytyjczyk zaledwie o sekundę pokonał Madsa Pedersena. Duńczyk z Lidl – Trek nie kontynuował passy sukcesów, po tym jak niedawno wygrał Tour of Denmark i klasyk w Hamburgu.

Trzecie miejsce zajął Maikel Zijlaard (Tudor Pro Cycling Team). Holender zanotował trzy sekundy straty, podobnie jak Danny van Poppel i Nils Politt (obydwaj Bora – hansgrohe). Mimo bardzo krótkiego dystansu pojawiły się sekundowe różnice. Dziesiąty Marco Haller stracił już sześć sekund.

Ethan Vernon jest także liderem klasyfikacji punktowej i młodzieżowej.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułRenewi Tour 2023: Jasper Philipsen znów odpala petardę w nogach
Następny artykułTour of Scandinavia 2023: Wygrana Wiebes, dwie Polki w dziesiątce