fot. Soudal - Quick-Step / Getty Sport Images

Nie brakuje nowych informacji z rynku transferowego. Israel – Premier Tech ogłosił pozyskanie Brytyjczyka Ethana Vernona.

Brytyjski kolarz jest niezwykle wszechstronny. Karierę rozpoczynał na rowerze BMX, a potem zaczął jeździć na torze. Tutaj może pochwalić się już kilkoma sukcesami. Największy z nich odniósł niedawno, zdobywając złoty medal mistrzostw świata w Glasgow w wyścigu eliminacyjnym. Dzień później zajął czwarte miejsce w szosowej sztafecie mieszanej.

22-latek jeździ teraz drugi sezon w grupie Soudal – Quick Step. Specjalizuje się w sprintach, głównie w trudniejszym terenie. W tym sezonie wygrał etap Tour de Romandie oraz klasyk Trofeo Playa de Palma.

Israel – Premier Tech obecnie nie jest drużyną z World Touru. Jednak tegoroczny ranking wygląda obiecująco. Zespół ten plasuje się na 17. miejscu w ogólnej klasyfikacji i jest drugi z ekip Pro Continental. Na przyszłość w Israel – Premier Tech przyda się kolarz o charakterystyce, jaką posiada Ethan Vernon.

Jestem bardzo zachwycony podejściem i celami zespołu. Wszyscy, z którymi rozmawiałem, wyznają te same wartości. Dbałość o szczegóły jest tutaj imponująca. Wierzę, że w kolejnych latach będę mógł się cieszyć sukcesami razem z zespołem. W moich pierwszych latach w profesjonalnym peletonie bardzo się rozwinąłem. Muszę się jeszcze wiele nauczyć, aby zostać jednym z najlepszych sprinterów na świecie i mam nadzieję, że w IPT będę kontynuował swój rozwój

– powiedział Vernon dla swojego nowego zespołu.

Poprzedni artykułGlasgow 2023: Wstępne listy startowe czasówek elity
Następny artykułGlasgow 2023: Lorenzo Milesi mistrzem świata wśród orlików
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments