Świetne wieści napłynęły do nas z słoweńskiego Mariboru! Brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego w ramach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy zdobyła Maria Okrucińska. To pierwszy krążek dla kolarskiej reprezentacji Polski na tych zawodach.

Po dość loteryjnej, bardzo deszczowej jeździe indywidualnej na czas, w której nasze reprezentantki zajęły miejsca w drugiej dziesiątce, dziś nad Słowenią zaświeciło słońce. O godzinie 9:00 polskiego czasu 84 juniorki młodsze z całej Europy przystąpiły do bardzo prestiżowej rywalizacji o medale Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Na selektywnej trasie ostatecznie na metę wpadła niewielka, ledwie 5-osobowa grupa zawodniczek, z której po złoty medal zafiniszowała Linda Sanarini (Włochy). Srebro wywalczyła Paula Ostiz (Hiszpania), ale co najważniejsze dla biało-czerwonych kibiców to fakt, że jako 3. kreskę przecięła Maria Okrucińska, na co dzień zawodniczka UKS Copernicus CCC Toruń. Polka wyraźnie cieszyła się na mecie z tego sukcesu.

Nasz kraj w tym wyścigu reprezentowały także Anna Gaborska (Szczeciński Klub Kolarski) i Milena Tarasewicz (UKS Wygoda Białystok).