W słoweńskim Mariborze trwa właśnie EYOF, czyli Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. To multidyscyplinarne zawody dla najzdolniejszych młodych zawodników z całego Starego Kontynentu, a częścią tych zawodów jest także kolarstwo. Dziś juniorzy młodsi i juniorki młodsze zmierzyli się z jazdą indywidualną na czas.

Reprezentacja Polski liczy sobie po 3 zawodniczki i zawodników. Jako pierwsze na trasę ruszyły panie, a spośród 79 kolarek najlepsza okazała się być Megan Arens z Holandii. Polki w komplecie zameldowały się w drugiej dziesiątce – 13. była brązowa medalistka sprzed roku Anna Gaborska (na co dzień Szczeciński Klub Kolarski), 14. miejsce zajęła Milena Tarasewicz (UKS Wygoda Białystok), a na 16. pozycji sklasyfikowano Marię Okrucińską (UKS Copernicus CCC Toruń).

PEŁNE WYNIKI

Kilka godzin później na tej samej trasie odbyły się zmagania panów. Tu również złoto trafiło do przedstawiciela Holandii – zdobył je Gijs Schoonvelde. Najlepszy z Polaków zameldował się w drugiej dziesiątce – 16. miejsce zajął Bartosz Łyżwa (na co dzień UKS Avatar), a w barwach naszej kadry startowali także 24. Szymon Wrona (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka) oraz 31. Jan Jackowiak (UKS Copernicus CCC Toruń).

Za 2 dni odbędą się wyścigi ze startu wspólnego. Nasi juniorzy młodsi i ich rówieśniczki spróbują powtórzyć zeszłoroczny występ, kiedy to reprezentacja Polski zdobyła 2 medale – srebro zawisło na szyi Patryka Goszczurnego, a brąz zdobył Michał Strzelecki.

Poprzedni artykułPrueba Villafranca 2023: Marc Hirschi wygrywa dla Gino Mädera
Następny artykułMemoriał Andrzeja Trochanowskiego 2023: Itamar Einhorn pokonuje Stanisława Aniołkowskiego i Norberta Banaszka