fot. Tomasz Markowski / Małopolski Wyścig Górski

Wyścigiem w Czechach zakończył się Visegrad 4 Bicycle Race. Po raz trzeci z rzędu wygrał go Adam Toupalik (Elkov-Kasper), a drugie miejsce zajął Maciej Paterski z Voster ATS Team. W czołowej piątce uplasowali się także Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski) i inny kolarz Voster ATS Team, Piotr Brożyna.

Ostatnim „wyszehradzkim klasykiem” był wyścig o Grand Prix Czech ze startem i metą w Brnie. Zmagania mierzyły niespełna 190 kilometrów, a ich kluczową częścią było ostatnie 60 kilometrów, gdzie kolarze musieli pokonać kilka krótkich wspinaczek.

fot. procyclingstats.com

Podobnie jak wczoraj w okolicach dolnośląskiej Oleśnicy, na czoło szybko wysforował się Jacob Buijk z Universe Cycling Team. Jego akcja znów nie potrwała jednak długo. Po kilkudziesięciu minutach z przodu utworzyła się sześcioosobowa ucieczka, w składzie: Jan Ryba (AC Sparta Praha), Jarri Stravers (Universe Cycling Team), Martin Kohout (Regionalni Tym Pribram), Amit Keinn (Izrael), Adam Papai (Lotus Team) i Michael Kukrle (Team Felbermayr – Simplon Wels), który jako ostatni dołączył do uciekinierów.

Przewaga odjazdu wynosiła około 2 minuty, jednak zaczęła maleć w okolicach 90 kilometrów do mety, gdy peleton zaczął dzielić się na wietrze, a aktywnie jechali między innymi zawodnicy Voster ATS Team, Mazowsze Serce Polski i ATT Investments. Niedługo później do ucieczki dojechało kilku kolarzy, w tym: Jakub Murias (Voster ATS Team), Itamar Einhorn (Izrael) i Tomas Jakoubek (ATT Investments), ale po chwili wszyscy jechali już razem.

Po chwili przestoju, do przodu wyskoczyli Felix Rizinger (Team Felbelmayr – Simplon Wels), Maximilian Schmidbauer (WSA KTM Graz p/b Leomo) i Luuk Schuurmans (Universe Cycling Team). Trójka zawodników została złapana po serii skoków. Na wspinaczce pod Hlinę na niespełna 60 kilometrów do mety, z przodu uformowała się około 20-osobowa grupa, w której jechali: Piotr Brożyna, Mateusz Kostański, Maciej Paterski (Voster ATS Team), Jakub Kaczmarek oraz Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski).

Po kilku kilometrach z grupy zaatakował Emanuel Zangerle (Team Felbermayr – Simplon Wels), ale jego akcja zakończyła się przed największymi trudnościami. Wtedy rozpoczęły się ataki faworytów, w tym Piotra Brożyny, a także Czechów – Jakuba Otruby (ATT Investments) i Michaela Borosa (Elkov-Kasper).

W końcówce z przodu uformowała się czteroosobowa grupa, w której znaleźli się: Adam Toupalik (Elkov-Kasper), Marton Dina (ATT Investments), Maciej Paterski (Voster ATS Team) oraz Marcin Budziński (Mazowsze Serce Polski). Drugi z Polaków chciał zaskoczyć Polaków atakiem na 1,5 kilometra, jednak na ostatnim wzniesieniu został wyprzedzony przez rywali. Na mecie jako pierwszy zameldował się Adam Toupalik, pokonując Macieja Paterskiego i Martona Dinę.

Czwarte miejsce zajął Marcin Budziński, a piąty był Piotr Brożyna.

Maciej Paterski zwyciężył w klasyfikacji generalnej Visegrad 4 Bicycle Race.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Czech 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułTour de Wallonie 2023: Arnaud De Lie ponownie zwycięski
Następny artykułTour de France 2023: Jordi Meeus niespodziewanym zwycięzcą!
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon

Wystąpił błąd w tytule. Jest Polski zamiast Czech