fot. INEOS Grenadiers
Nie ustąpił, gdy odjazd, którego był częścią, na ostatnim podjeździe został dogoniony przez Tadeja Pogacara i Jonasa Vingegaarda. Nie ustąpił wtedy, gdy kilka dni później zabrakło mu mocy, by wykorzystać nadarzającą się okazję. Wreszcie nie ustąpił wtedy, gdy mocne tempo na początku Grand Colombier sprawiło, że został za kolegami z ucieczki. Opłaciło się, ponieważ dziś Michał Kwiatkowski w nagrodę za nieustępliwość dostał zwycięstwo etapowe. I to właśnie ono będzie tematem głównym naszego dzisiejszego podcastu.

Poprzedni artykułPogačar: „Czapki z głów przed Michałem Kwiatkowskim” [wypowiedzi po 13. etapie]
Następny artykułA imię jego 30 i 1 – najważniejsze sukcesy Michała Kwiatkowskiego
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Alek
Alek

Popularyzacja kolarstwa:
Tutaj należy zauważyć, że w innych sportach też średnio wykorzystano prime:

  • biegówki i sukcesy Kowalczyk, baza w Jakuszycach powstała prawie dekadę po jej primie. Wiadomo, coś się ruszyło, jakieś sukcesy są w juniorach (też w biathlonie), ale na seniorów się to nie przekłada
  • Piłka ręczna, znowu prawie dekada sukcesów i w zasadzie jakoś szkółek za dużo nie powstało, jedynie kilka stałych ośrodków ciągnie ten wózek
  • skoki narciarskie – tu jest umiarkowane wykorzystanie sukcesów Adama Małysza
  • kolarstwo od 2012 zaczęło się pasmo sukcesów, z niesamowitym 2014. Mimo to, że powstało kilka szkółek, jak np. w Toruniu, to w wyścigach u23 które relacjonujecie w zasadzie nie ma polskich nazwisk, mimo, że są tam kraje mało kojarzące się z kolarstwem. A my jednak mamy pewne tradycje.
  • Po sukcesie Bródki w Soczi powstał tor, ale przypominam że wciąż są dyscypliny olimpijskie bez infrastruktury, jak bobsleje 😀 jakoś w zeszłym czy 2 lata temu mistrzostwa polski odbyły się na lodowisku (!!!!!!) i polegały na mierzeniu czasu startu (ważne do punktów i dofinansowań)

Także to nie kwestia kolarstwa, tylko ogółem polskiego narodu. A zwłaszcza dziennikarstwa sportowego, które jest piep… niefajną sinusoidą budowania oczekiwań i wielkich pretensji o ich nie spełnienie, za czym idą emocje tłumów. Skrajnym tu przykładem jest piłka nożna, gdzie po zwycięstwie nad słabymi jest narracja, że idziemy po MŚ. Tu reprezentację seniorską to się powinno rozwiązać.
To tyle, lecę na szosę 🙂