fot. Volta a Catalunya

Na konferencji prasowej w Ljubljanie Primoż Roglić przedstawił swoje kolejne plany startowe. Dla zwycięzcy Giro d’Italia kolejnym celem będzie Vuelta a Espana.

W ostatnim czasie Roglić miał trochę czasu na odpoczynek po Giro d’Italia oraz obowiązki związane z tym sukcesem. Słoweniec pojawił się jako gość honorowy na Tour of Slovenia.  W poniedziałek została zorganizowana konferencja prasowa, na której opowiedział o swoich kolejnych planach startowych.

Tak naprawdę nie planowałem startów na Tour de France i na mistrzostwach Słowenii. Nie pojadę na Tour, ale najprawdopodobniej na Vueltę. Będzie to zapewne mój kolejny start

– przyznał słoweńskim mediom w Ljubljanie.

Początkowo mówiło się także o starcie Roglicia w Tour de Suisse, ale według obecnych informacji przerwa Słoweńca w ściganiu potrwa nawet trzy miesiące. Kolarz Jumbo-Visma triumfował w hiszpańskim tourze w 2019, 2020 i 2021 roku. Słoweński kolarz może dołączyć do Roberto Herasa, który jako jedyny sięgnął po cztery zwycięstwa. Primoż Roglić nie planuje też wystartować na mistrzostwach świata, które odbędą się w pierwszej połowie sierpnia.

Ustaliliśmy z zespołem, że mistrzostwa świata nie współgrają z przygotowaniem do Vuelty. Chcę jak najlepiej przygotować się do wyścigu

– powiedział Roglić.

Jumbo-Visma mimo nieobecności Słoweńca na Tour de France i tak będzie czołowym zespołem. Tytułu bronić będzie Jonas Vingegaard, a we wstępnym składzie znajdują się również: Wout van Aert, Wilco Kelderman, Tiesj Benoot, Sepp Kuss i Christophe Laporte.

Poprzedni artykułEleonora Gasparrini: „To wyjątkowy dzień, którego nigdy nie zapomnę”
Następny artykułQuinn Simmons: „Jechałem za Gino w momencie, kiedy upadł”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments