Foto: International Tour of Hellas / Nassos Triantafyllou

Tour od Slovenia to kolejny wyścig w kalendarzu Stanisława Aniołkowskiego w tym sezonie. Dla polskiego kolarza z grupy Human Powered Health będzie to ważny start.

W tym sezonie Aniołkowski może pochwalić się dwoma zwycięstwami etapowymi na International Tour of Hellas. Ostatnio, gdyż 29 maja zajął trzecie miejsce w Ronde van Limburg, gdzie przegrał jedynie z Gerbenem Thijssenem oraz Calebem Ewanem. Wyprzedził m.in. Tima Merliera. Kilka dni później kolarz Human Powered Health uplasował się na 41. pozycji w Brussels Cycling Classic.

Pierwsza część sezonu była trudna, ponieważ ponownie zachorowałem na COVID podczas wyścigu w Valencii. Przeszedłem to znacznie ciężej niż rok wcześniej, a powrót do formy zajął mi więcej czasu. Od wyścigu w Grecji czułem, że forma jest coraz lepsza i starałem się jak najlepiej wykorzystać tę sytuację. Wiem, że przy wsparciu drużyny jestem w stanie osiągnąć dobre wyniki

– przyznał nam przed startem w Słowenii.

Stanisław Aniołkowski wystartował w Tour of Slovenia w 2021 roku, jeszcze w barwach Bingoal Pauwels Sauces WB. Na etapie z Ptuj do Rogaska Slatiny finiszował na czwartej pozycji, za Philem Bauhasem, Jonem Aberasturim i Rui Oliveirą. W tej samej miejscowości zakończy się również pierwszy odcinek tegorocznej edycji.

Dwa lata temu finiszowałem wysoko. W tym roku również chciałbym powalczyć na etapach, ponieważ na treningach ciężko pracuję, aby móc rywalizować z najlepszymi. Niestety, przed wyjazdem dopadło mnie przeziębienie. Wspólnie z drużyną zdecydowaliśmy, że przylecę i sprawdzę, jak mój organizm się zachowa. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie lepiej, a ja będę się czuł lepiej. Ten wyścig jest dla mnie ważny, zwłaszcza w kontekście rywalizacji na Mistrzostwach Polski

– dodał Aniołkowski.

Obok Stanisława Aniołkowskiego w składzie Human Powered Health na wyścig w Słowenii znaleźli się: Alan Banaszek, Kristian Aasvold, Charles-Etienne Chretien, Paul Double, Sebastian Schonberger i Embret Svestad-Bardseng.

Plan drużyny zakłada walkę na etapach i przede wszystkim w klasyfikacji generalnej. Przyjechaliśmy na wyścig z czterema świetnymi góralami, na których polegamy. Powinni oni powalczyć o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej

– zapowiada 26-letni kolarz z Warszawy.

W planach startowych Stanisława Aniołkowskiego znajdują się także mistrzostwa Polski oraz Tour de Pologne. W marcu amerykański zespół otrzymał dziką kartę na polski wyścig etapowy WorldTour. Warto dodać, że inni kolarze Human Powered Health w czasie Tour of Slovenia pojadą w Baloise Belgium Team. Może któryś z zawodników powiększy dorobek triumfów etapowych zespołu w tym sezonie, bo jak dotąd stanowią go tylko dwie wygrane Stanisława Aniołkowskiego w Grecji.

Poprzedni artykułSprinterska próba generalna przed Wielką Pętlą – zapowiedź Baloise Belgium Tour 2023
Następny artykułTour de Suisse 2023: Wypowiedzi bohaterów 3. etapu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments