Jasper Dejaegher (Circus-ReUz-Technord) wygrał ostatni, trzeci etap Tour d’Eure-et-Loir. Siódme miejsce zajął Marcin Budziński. Zwycięzcą wyścigu został Noa Isidore, a koszulkę najlepszego górala wywalczył Norbert Banaszek.

Na dwóch pierwszych etapach Tour d’Eure-et-Loir kolarze HRE Mazowsze Serce Polski jechali aktywnie, a Marcin Budziński nawet zajął drugie miejsce na drugim odcinku. Wyścig w departamencie Eure-et-Loir zakończył się etapem z Orgères-en-Beauce do stolicy Chartres. Pagórkowata trasa liczyła 172,5 kilometra.

Pierwszą premię górską wygrał Norbert Banaszek. W ucieczce dnia jechali: Truls Nordhagen (Uno-X Dare Development Team), Theo Cotard (Cre’Actuel-Marie Morin U22), Guy Yarrell (AG2R Citroen U23 Team) i George Brian Jackson (Bolton Equities-Black Spoke Pro Cycling). Czołówka w pewnym momencie pojechała złą trasą, na jej przewaga wynosiła przez długi czas około minuty.

Na niecałe 30 kilometrów przed metą do ucieczki po kontrataku z peletonu dołączył Alexander Konijn (AVC Aix-en-Provence). Konijn później odjechał razem z Jacksonem. Odjazd został skasowany, a później na czele utworzyła się grupa z Marcinem Budzińskim. Razem z nim odskoczyli: Oliver Knight (AVC Aix-en-Provence), Florian Dauphin (Cre’Actuel-Marie Morin U22), Alexis Gougeard (VC Rouen 76), Theo Delacroix (St-Michel-Mavic-Auber 93), Jeremy Leveau (Van Rysel-Roubaix Lille Metropole) i Mads Andersen (Team Coloquick).

Ta akcja również nie przyniosła sukcesu. Ostatecznie po finiszu triumfował Jasper Dejaegher (Circus-ReUz-Technord). Belg wyprzedził Toma Mainguenauda (Van Rysel-Roubaix Lille Metropole) i Killiana Theota (VC Rouen 76). Marcin Budziński finiszował na siódmym miejscu. Zwycięzcą wyścigu został Noa Isidore (CIC U Nantes Atlantique). Norbert Banaszek triumfował w klasyfikacji górskiej. W klasyfikacji generalnej Marcin Budziński zajął 10. miejsce, Tomasz Budziński był 45., Adrian Banaszek 48., Hubert Grygowski (CIC U Nantes Atlantique) 63., Norbert Banaszek 68., a Tobiasz Pawlak 80.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułCritérium du Dauphiné 2023: Ciccone zwycięzcą ostatniego etapu, Vingegaard z generalką
Następny artykułGiro Next Gen 2023: Alec Segaert zwycięzcą czasówki i pierwszym liderem