Alec Segaert wygrał jazdę indywidualną na czas na Giro Next Gen. Belgijski kolarz został pierwszym liderem młodzieżowego wyścigu dookoła Włoch.

W tym roku wyścig, który znany jako Baby Giro nosi nazwę Giro Next Gen. Nie zmienia to faktu, że nadal chodzi o wyścig dookoła Włoch dla kolarzy poniżej 23 lat. Na początek rywalizacji rozegrano jazdę indywidualną na czas na dystansie 9,4 kilometra dookoła Agliè. Inauguracyjna czasówka miała za zadanie początkowo ustawić klasyfikację.

2E13c00d 0268 B1be Efaf Ba35544689c9Niezbyt długą trasę najszybciej pokonał Alec Segaert. Mistrz Europy do lat 23 w jeździe na czas pokonał dystans w czasie 10 minut i 45 sekund. Tym samym reprezentant Lotto Dstny Development Team został pierwszym liderem wyścigu i jutro wyrusza do rywalizacji w maglia rosa.

Drugie miejsce zajął Loe van Belle. Holender z Jumbo-Visma Development Team stracił do zwycięzcy 11 sekund. Trzeci ze stratą 13 sekund był Aivaras Mikutis (Tudor Pro Cycling Team U23). Polacy w tym wyścigu nie startują.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułTour d’Eure-et-Loir 2023: Budziński siódmy, Banaszek najlepszym góralem
Następny artykułZLM Tour 2023: Olav Kooij bierze wszystko