fot. Radek Sorbani / Naszosie.pl

Za nami 41. Międzynarodowy Wyścig Kolarski juniorów „Złote Koło” w Dobczycach. Czteroetapowe zmagania wygrał Filip Gruszczyński, a na poszczególnych odcinkach z triumfów cieszyli się kolejno Paul-Jonas Adamczak, Filip Gruszczyński, Michał Strzelecki i Jakub Dudek.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek, a otworzył ją 80-kilometrowy etap ze startem i metą w Szczyrzycu. Aż 41 z 59 obecnych na starcie juniorów dojechało do mety w pierwszej grupie, a finisz z niej wygrał kolarz zza naszej zachodniej granicy, Niemiec Paul-Jonas Adamczak (RSC Cottbus). Drugi na etapie był Igor Włodarczyk (ALKS Stal Grudziądz), a podium uzupełnił Jakub Jankowski (UKS Avatar). Swój akces do walki w generalce wysunęli także Filip Gruszczyński (Energy Team ASD), Franciszek Kocur (UKS Avatar) i Dawid Łątkowski (UKS Copernicus CCC Toruń), którzy zgarnęli bonifikaty na górskiej premii.

PEŁNE WYNIKI 1. ETAPU

fot. Radek Sorbani / Naszosie.pl

Drugi dzień zmagań to dwa etapy – najpierw rano została rozegrana krótka, licząca ledwie 4200 metrów jazda indywidualna na czas w Drogini, a następnie 72-kilometrowy etap Łapanów – Łapanów. Poranną próbę wygrał Filip Gruszczyński, który trudną czasówkę pokonał o 3 sekundy szybciej od Macieja Banaszaka (Klub Kolarski Tarnovia) i o 7 sekund lepiej niż Patryk Goszczurny (JEGG-DJR Cycling Academy). Tak też wyglądała kolejność na czele klasyfikacji generalnej po 2. etapie.

PEŁNE WYNIKI 2. ETAPU

fot. Radek Sorbani / Naszosie.pl

Trzeci etap ponownie zakończył się sprintem z dużego peletonu, choć słowo „duży” chyba należałoby powoli brać w cudzysłów. Kilka kraks i wycofań sprawiło bowiem, że w grupie pozostawało niespełna 50 zawodników, a na metę zawsze kilku kolarzy przyjeżdżało z jakimiś stratami. Nie oglądając się na konkurencję zwycięzcą w Łapanowie został Michał Strzelecki (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka), a tuż zanim, choć technicznie ujmując nawet obok niego metę przecięli Adam Bronakowski (U.S. Biassono) i Paul-Jonas Adamczak (RSC Cottbus). Na górskiej premii po bonifikaty ponownie sięgnęli Franciszek Kocur, Filip Gruszczyński i tym razem Patryk Goszczurny, a ten drugi powiększył tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

PEŁNE WYNIKI 3. ETAPU

fot. Radek Sorbani / Naszosie.pl

Ostatni etap liczył 111km i był zdecydowanie najtrudniejszy ze wszystkich. Na trasie Raciechowice – Dobczyce po zwycięstwo sięgnął samotnie uciekający Jakub Dudek (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka), a prawie półtorej minuty po nim na metę wpadła niewielka grupa faworytów, z której 2. był Mikołaj Langer (Warszawski Klub Kolarski), a podium uzupełnił Arne Hoppe (RSC Cottbus). Wyścig ukończyło jedynie 33 juniorów.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Filip Gruszczyński (Energy Team ASD), który wyprzedził Macieja Banaszaka (Klub Kolarski Tarnovia) i Franciszka Kocura (UKS Avatar). Klasyfikację punktową wygrał Igor Włodarczyk (ALKS Stal Grudziądz), który został także najlepszym góralem. W zestawieniu najaktywniejszych triumfował Jakub Jankowski (UKS Avatar), a wśród pierwszorocznych juniorów z sukcesu cieszył się 4. w generalce Patryk Goszczurny (JEGG-DJR Cycling Academy).

PEŁNE WYNIKI 4. ETAPU

fot. Radek Sorbani / Naszosie.pl
Poprzedni artykuł1000 małych historii – podsumowanie Giro d’Italia 2023
Następny artykułTour of Norway 2023: Alexander Kristoff wygrywa etap, Ben Tulett wyścig
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Oj mało tych juniorów

Marcin
Marcin

i ze słynnych Dobrzyc zrobił się ogóras 😉