fot. Team SD Worx

Zwycięstwem Mischy Bredewold zakończył się 2. etap Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour. Holenderka została także liderką 36. edycji niemieckiego wyścigu. 4. miejsce dziś zajęła Marta Lach!

Po wczorajszej drużynowej jeździe na czas dziś na panie czekały 153 kilometry ze startem i metą w miejscowości Gera. Na trasie było kilka górskich premii, acz w ogólności żadna z nich nie była specjalnie wymagająca i należało się spodziewać, że przez ten odcinek przejedzie w całości duży peleton.

W odjeździe dnia znalazły się dwie zawodniczki, a były to Alice Palazzi (Top Girls Fassa Bortolo) i Gina Ricardo (Team Bridgelane). Duet za sprawą mocnego tempa za ich plecami przetrwał a czele jedynie połowę etapu i już na około 60km przed metą główna grupa wchłonęła harcowniczki.

Wówczas na czele znalazła się Quinty Schoens (Parkhotel Valkenburg), która samotnie zaczęła kręcić z przewagą około dwóch minut nad peletonem. Holenderka na 25km przed metą wciąż utrzymywała taki zapas, a w kontrę za nią skoczyły Mischa Bredewold (Team SD Worx), Alena Ivanchenko (UAE Team ADQ) i Katharina Fox (Maxx-Solar Rose Women Racing).

17km przed metą pogoń dopadła do samotnej Holenderki, a na ostatniej lotnej premii bardzo cenne 3 sekundy bonifikaty zdobyła dla siebie Mischa Bredewold. To przesunęło 22-latkę na wirtualne prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 11km przed metą zawodniczka Team SD Worx ruszyła samotnie w stronę mety i jak się okazało nikt już jej nie dogonił, a ona odniosła jeden ze swoich największych sukcesów w dotychczasowej karierze.

Podium, już po sprinterskim pojedynku z peletonu, uzupełniły dwie koleżanki klubowe dzisiejszej zwyciężczyni – Barbara Guarischi i Lorena Wiebes. Jako 4. metę przecięła Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling)!

Wyniki 2. etapu 36. Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułORLEN Wyścig Narodów 2023: Nikolaj Mengel wygrywa, Michał Żelazowski drugi!
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Alberto Dainese przypomina o sobie
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments