Gdzieś w tle największych kolarskich wydarzeń świata odbyła się kolejna edycja czeskiej etapówki RBB Tour. W tym roku na jej starcie stanęły dwie polskie grupy kolarskie – LUKS Trójka Piaseczno i TC Chrobry Scott Głogów, a na 4. miejscu cały wyścig zakończył Patryk Gieracki reprezentujący barwy tej pierwszej.

Polscy zawodnicy kolejny raz powalczyli o triumf w RBB Tour, a i drugi rok z rzędu zakończyło się to w klasyfikacji generalnej miejscem tuż za podium. W ostatniej edycji takowe zajął Artur Sowiński z Voster ATS Team, teraz przypadło ono Patrykowi Gierackiemu z LUKS Trójki Piaseczno. Niemniej po kolei…

Wyścig otworzyła w piątek 12-kilometrowa jazda na czas w Strmilovie, którą wygrał znany i lubiany Richard Habermann (AC Sparta Praha). 24-letni Czech, którego polska publiczność może pamiętać m.in. z 2. miejsca w kryterium Gold Lion of Legnica 2021, gdzie przegrał jedynie z Alanem Banaszkiem, tu nie dał szans swoim rywalom i wygrał z wyraźną przewagą. Na 5. pozycji tę próbę zakończył Patryk Gieracki, 12. był Maksymilian Brożyna (Chrobry).

Drugiego dnia na metę wpadł peleton, w którym etap ukończyła niemal połowa wszystkich zawodników. Wygrał Stepan Siroky (TJ Favorit Brno), a ponownie 5. miejsce zajął Patryk Gieracki. 10. był jego klubowy kolega Antoni Gańko.

Trzeciego dnia od głównej grupy oderwała się 5-osobowa grupa i to kolarze w niej jadący podzielili między siebie najwyższe lokaty w całym wyścigu. Zarówno etap, jak i całą imprezę wygrał Simon Vanicek (Mix Cez Cyklo/Auto Skoda), a na 3. miejscu zmagania na finałowym etapie zakończył Patryk Gieracki – w ostatecznym rozrachunku dało mu to awans na 4. lokatę w całym wyścigu. 6. w generalce skończył Antoni Gańko, a 8. był Antoni Olszar (Chrobry).