Foto: ASO/Alex Broadway

Steven Kruijswijk podpisał nowy kontrakt z Jumbo-Visma. Jeśli go wypełni, spędzi łącznie w strukturach holenderskiego zespołu 19 lat.

Holender zawodnikiem grupy, która przez wiele lat jeździła pod nazwą Rabobank, jest wprawdzie od 2010 roku, ale wcześniej przez trzy lata był częścią jej młodzieżówki. Jego największym sukcesem w karierze jest zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de France 2019, ale warto wspomnieć także o 4. miejscu w Vuelta a Espana osiągniętym rok wcześniej i 4. miejscu w Giro d’Italia 2016. Ten ostatni wyścig mógł nawet wygrać, gdyby nie fakt, że na zjeździe z Coll dell`Agnello stracił kontrolę nad rowerem i wjechał w zaspę śniegu.

Dziś Jumbo-Visma ma w swoim składzie innych kolarzy mogących liczyć na czołowe pozycje w wielkich tourach, jednak Kruijswijk wciąż pozostaje jej ważnym elementem, jako mentor dla młodszych kolarzy. Ostatnie dwa wielkie toury, w których jechał to Tour de France 2022 i Vuelta a Espana 2021 – w obu zwycięzcami okazywali się na koniec jego zespołowi koledzy – Jonas Vingegaard i Primoz Roglic. Kruijswijk nie jest jedynym ważnym kolarzem Jumbo-Visma, który ostatnio przedłużył swój kontrakt. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Christophe Laporte.

Poprzedni artykułVeenendaal-Veenendaal Classic 2023: Kopecky wygrywa, Daria Pikulik trzecia!
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Einer Rubio, Thibaut Pinot i Geraint Thomas opowiadają o 13. etapie
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments