fot. UAE Team Emirates

Jeszcze przed rozpoczęciem finałowego etapu Tour de Hongrie było wiadomo, że po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sięgnie dotychczasowy lider wyścigu – Marc Hirschi (UAE Team Emirates). W porozumieniu z ekipami, organizatorzy zdecydowali się skrócić i zneutralizować odcinek prowadzący po ulicach Budapesztu.

Wyścig Dookoła Węgier tradycyjnie miał kończyć się płaskim etapem na rundach po stolicy tego kraju – Budapeszcie. Trasa wytyczona przez organizatorów mierzyła łącznie 150 kilometrów i ulokowano na niej 3 lotne premie. Ostatecznie ścigania jednak nie było – z powodu intensywnych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni, zdecydowano się skrócić i zneutralizować etap.

Zamiast szesnastu, kolarze pokonali 8 „honorowych” okrążeń, o łącznej długości 75 kilometrów. Nie zostały przyznane punkty za lotne premie, a zawodnicy nie rywalizowali o zwycięstwo.

Ostateczna klasyfikacja generalna prezentuje się więc tak samo, jak po wczorajszym odcinku. W wyścigu triumfował Marc Hirschi z UAE Team Emirates, pokonując Bena Tuletta (INEOS Grenadiers) i zwycięzcę sobotniego etapu – Yannisa Voisarda (Tudor Pro Cycling Team).

Klasyfikacja generalna Tour de Hongrie 2023:

Results powered by FirstCycling.com

 

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Kolejność startu do indywidualnej jazdy na czas
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Remco Evenepoel zwycięzcą jazdy indywidualnej na czas w Cesenie i nowym liderem
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Rzuciłem okiem na listę zawodników, którzy ukończyli wyścig lub DNF … czy podobny zestaw rzeczywistych gwiazd udało lub uda się kiedyś namówić na udział w TdP? A przecież akurat trwa Giro!