fot. Giro d'Italia

Jazda indywidualna na czas w trzytygodniowym wyścigu zawsze jest ważnym wydarzeniem dla klasyfikacji generalnej. Warto więc spojrzeć, jak wygląda to zestawienie po dziewiątym etapie Giro d’Italia do Ceseny – tym bardziej, że zaszło sporo zmian.  

Remco Evenepoel przyznał w wywiadzie po zakończeniu etapu, że nie była to jego najlepsza jazda indywidualna na czas w życiu, ale pomimo to zdołał wygrać. O sekundę wyprzedził Gerainta Thomasa, nad którym ma teraz 45 sekund przewagi w klasyfikacji generalnej. Roglič pozostał na trzecim miejscu i traci 47 sekund.

Tao Geoghegan Hart udowodnił dzisiejszą jazdą, że wciąż znajduje się w grze o maglia rosa. Po niedzielnej rywalizacji traci tylko 3 sekundy do Rogliča i 50 sekund do Evenepoela.

Piąty, szósty i siódmy kolarz, czyli odpowiednio João Almeida, były lider Andreas Leknessund oraz Aleksandr Vlasov mieszczą się w minucie. Minutę i 7 sekund traci Portugalczyk z drużyny UAE Team Emirates, który spadł o jedną lokatę.

Z dziewiątego na ósme miejsce awansował Damiano Caruso, ale traci już 2 minuty i 13 sekund do lidera. Z dziesiątego na dziewiąte miejsce awansował Lennard Kämna, zaś pierwszą dziesiątkę zamyka Pavel Sivakov, co oznacza, że drużyna INEOS Grenadiers ma trzech kolarzy w „top 10”.

AKTUALIZACJA! W niedzielę późnym wieczorem okazało się, że z wyścigu wycofał się Remco Evenepoel, który zachorował na Covid-19. Więcej o tym TUTAJ

Pełne sprawozdanie z dziewiątego etapu Giro d’Italia znajdziecie TUTAJ.

W poniedziałek 15 maja wyczekiwany przez kolarzy dzień odpoczynku.

Poprzedni artykułBoucles de l’Aulne – Châteaulin 2023: Greg Van Avermaet triumfuje po trzech latach!
Następny artykułHistoria Tour de Pologne (13) – U bram zawodowstwa
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments