fot. ASO / Pauline Ballet

Dyrektor sportowy Jumbo-Visma, Merijn Zeeman, w rozmowie z Het Nieuwsblad zdradził szeroki, 9-osobowy skład ekipy na tegoroczny Tour de France. Kolarze niderlandzkiej drużyny, mający w planach start w największym wyścigu świata, rozpoczęli niedawno obóz wysokościowy w Sierra Nevada.

Podczas gdy jedni kolarze ścigają się w pierwszym wielkim tourze w tym sezonie – Giro d’Italia – inni przygotowują się do drugiego trzytygodniowego wyścigu, Tour de France. Zawodnicy ekipy Jumbo-Visma rozpoczęli wczoraj obóz wysokościowy w hiszpańskim Sierra Nevada. Na Półwysep Iberyjski udało się ośmiu zawodników niderlandzkiego zespołu, w tym triumfator ubiegłorocznej edycji Tour de France, Jonas Vingegaard, a także zwycięzca zielonej koszulki – Wout van Aert.

Oprócz nich, do startu w La Grande Boucle predestynowani są również: Steven Kruijswijk, Wilco Kelderman, Christophe Laporte, Tiesj Benoot, Dylan van Baarle, Nathan Van Hooydonck, a także Sepp Kuss, ścigający się aktualnie w Giro d’Italia. Spośród tej dziewiątki, wybranych zostanie ośmiu kolarzy, którzy w tym roku będą reprezentowali Jumbo-Visma na francuskich (i baskijskich) szosach.

– Decyzję podejmiemy po Tour de Suisse. Teraz zależy nam na jak najlepszym przygotowaniu do wyścigu

– mówił Merijn Zeeman, dyrektor sportowy Jumbo-Visma, w rozmowie z Het Nieuwsblad, zaznaczając, że muszą być gotowi na wszystko. Odnosił się tu on do problemów zdrowotnych swoich kolarzy przed Giro d’Italia, co doprowadziło do dużych zmian w pierwotnym składzie.

Kolarze ekipy Jumbo-Visma pozostaną w Sierra Nevada do 29 maja – następnie czekają ich starty w Criterium du Dauphine bądź wspomnianym Tour de Suisse.

– W pierwszym tygodniu trzeba dostosować się do wysokości i innego powietrza. Następnie zwiększamy rytm treningowy, każdy wykonuje swój własny program. Trzeci tydzień będzie z pewnością najtrudniejszy dla wszystkich

– opisywał zgrupowanie Merijn Zeeman.

Zapytany o ewentualny start Primoža Rogliča w Tour de France, Zeeman wykluczył taką możliwość, jeśli tylko Słoweniec da radę powalczyć w klasyfikacji generalnej włoskiego wielkiego touru.

Tour de France rozpocznie się 1 lipca w Bilbao, a zakończy 23 lipca na Polach Elizejskich w Paryżu.

Szeroki skład Jumbo-Visma na Tour de France 2023:

  • Jonas Vingegaard
  • Wout van Aert
  • Steven Kruijswijk
  • Wilco Kelderman
  • Christophe Laporte
  • Sepp Kuss
  • Dylan van Baarle
  • Tiesj Benoot
  • Nathan Van Hooydonck

 

Poprzedni artykułKto przed Pedersenem? Oni ustrzelili etapy trzech wielkich tourów w niecały rok
Następny artykułDavid Gaudu: „Chcę mieć Pinota w ekipie na Tour de France”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Fan Sagana
Fan Sagana

Szeroki skład. Poważnie? Szeroki to byłby gdyby zawierał np. 15 kolarzy. A tu jest 9 i z tego odpadnie jeden. Czyli jest to bardzo wąski skład na zgrupowanie w Sierra Nevada.