fot. ORLEN Wyścig Narodów / Leydo Film

22 reprezentacje narodowe oraz 3 polskie drużyny klubowe staną na starcie Orlen Wyścigu Narodów 2023. Od 24 do 28 maja najlepsi orlicy z całego świata powalczą na trasie prowadzącej z Węgier do Polski.

To będzie pierwsza tak długa edycja Orlen Wyścigu Narodów. Dotychczas organizowana przez Lang Team impreza dla kolarzy do lat 23 była dwuetapowa, ale w tym roku udało się zorganizować aż 5 odcinków. Być może to właśnie to sprawiło, że na starcie polskiego wyścigu zaliczanego do Pucharu Narodów zameldują się ponownie najlepsze reprezentacje narodowe z całego świata.

To będzie piąta edycja – dotychczasowe wygrywali Nicolas Prodhomme (2019, obecnie AG2R Citroën Team), Olav Kooij (2020, teraz Jumbo-Visma), Marijn van den Berg (2021, EF Education-EasyPost) i Morten Aalling Nørtoft (2022, Jumbo-Visma Development Team). Przed rokiem najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej był 6. Kacper Gieryk.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2023: Evenepoel, Ganna, Almeida, Roglič, Hart, Thomas i Lefevere po 1. etapie
Następny artykułPodcast Naszosie.pl | Czas na przedstawienie sprinterów
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments